Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Кожен мешканець села повинен мати доступ до кваліфікованої медичної допомоги. Президент
Це Петро Порошенко сказав під час зустрічі з представниками Світового банку та Міністерства закордонних справ Канади.
У присутності Глави держави відбулась церемонія підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством охорони здоров'я, Світовим банком та Міністерством закордонних справ Канади щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості України та субвенції з державного бюджету на здійснення таких заходів.
Президент подякував Уряду Канади, особисто Прем'єр-міністру Джастіну Трюдо, який «з великим ентузіазмом разом з усім канадським урядом сприйняв пропозицію щодо спільної роботи із запровадження системи телемедицини для мешканців сільської місцевості в Україні».
Глава держави зазначив, що за його ініціативи відповідний проект почав реалізовуватись в Україні. За його словами, було виділено 4 млрд грн з тих коштів, що були повернуті в державний бюджет 1,5 млрд доларів, які були вкрадені чиновниками попередньої влади в українського народу. Він особливо відзначив дії Генеральної прокуратури України та генерального прокурора Юрія Луценка у поверненні цих коштів до бюджету. «І частина цих коштів пішла на розвиток сільської медицини. Загалом ми маємо 5 млрд грн коштів лише українського бюджету», - зазначив він.
«Кожен мешканець українського села повинен мати доступ до кваліфікованої медичної допомоги», - наголосив Глава держави. Він відзначив важливість тісної координації цієї роботи з прийнятою парламентом медичною реформою.
«На сьогодні кожен, хто знаходиться в селі, вимушений їхати до районної лікарні, (оскільки – ред.) позбавлений можливості отримати кваліфіковану медичну допомогу і не маючи навіть надії на це», - підкреслив Глава держави.
Президент не виключив, що знадобиться навчання фахівців, розробка оптимальної моделі, підбір програмного забезпечення, яке вже виправдало себе в інших країнах, зокрема - в Канаді. Глава держави також розповів, що під час його переговорів з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель обговорювалось питання залучення найпередовіших німецьких технологій телемедицини. За словами Президента, понад 700 млн доларів надала Канада для втілення реформ в Україні, понад 12 млрд доларів за 25 років надав Світовий банк.
Глава держави також наголосив, що минулого року під час зустрічі з Головою Світового банку Джимом Йонг Кімом обговорювалось питання запровадження телемедицини. «Мені приємно, що я знайшов однодумця, великого ентузіаста (в особі Голови Світового банку – ред.), який пообіцяв мені, що ми зробимо фантастичний проект», - розповів Петро Порошенко.
«Мрію, щоб в найближчий час, якомога скоріше після імплементації цілей, які задекларовані в нашому меморандумі, ми могли приїхати в село, зайти в амбулаторію, вийти на зв'язок з найкращими професорами України і продемонструвати ефективність функціонування системи телемедицини», - зауважив Президент. Він додав, що об'єднавши зусилля, сьогодні ми зробили цю мету набагато ближчою.
Віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко наголосив на важливості впровадження сучасних медичних технологій у сільській місцевості, зокрема - телемедицини. «Ми розробили методику формування цієї мережі та разом з МОЗ створили вимоги до приміщень та забезпечення сучасних комунікацій між лікарями усіх рівнів», - сказав він.
Виконувачка обов'язки Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун подякувала Президенту України за його наполегливість у впровадженні медичної реформи, зокрема - й в частині розвитку сільської медицини та телемедицини. «Щоб насправді гарантувати доступ до якісних медичних послуг усім українцям, треба допомогти тим, хто живе в селах», - додала вона. Уляна Супрун висловила впевненість, що система універсальної медичної допомоги на сьогодні стає можливою в нашій країні: «В перший раз за 25 років ми даємо нашим громадянам можливість мати доступ до медичних послуг на якісному рівні».
Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук підкреслив, що Уряд Канади підтримує реформаторські зусилля України, зокрема, впровадження «універсального доступу до системи охорони здоров'я».
Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен висловила впевненість у тому, що проект буде успішно реалізований в Україні, особливо наголосивши на тому, що підтримка сільської медицини є надзвичайно важливим питанням для покращення надання медичних послуг на первинному рівні та збільшення тривалості життя українців.
«Я аплодую вам обом (Президенту та виконувачці обов'язки Міністра охорони здоров'я –ред.) за ваше лідерство та вашу наполегливу роботу щодо впровадження цілісної реформи медицини та ініціативи щодо реформування сільської медицини», - сказала Сату Кахконен та висловила сподівання, що ця реформа «дасть швидкий позитивний результат».