Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Виїзна апаратна нарада РДА

23 квітня у приміщенні Солоницівської селищної ради голова райдержадміністрації Андрій Руденко провів апаратну нараду РДА за участю голови районної ради Михайла Бушева та голів територіальних громад. Обговорювали питання виконання районного бюджету, проведення травневих масових заходів, результати санітарно-екологічного двомісячника, готовність літніх таборів до початку сезону відпочинку та оздоровлення дітей. За словами начальника фінансового управління райдержадміністрації Віктора Оніщенка районний бюджет у цьому місяці виконано на 94%. Він також зупинився на тих місцевих радах, які є тягарем цього показника, виконуючи свій бюджет на сьогодні менше 80%. Це Малоданилівська, Слатинська селищні та Протопопівська сільська ради. По кожному окремо була обговорена ця ситуація та виявлені причини, які полягають, в основному, в строках сплати податків організаціями на цих територіях, а це 5 останніх днів місяця. Тому в кінці квітня ситуація з районним бюджетом значно покращиться, запевнили керівники місцевих громад.

Заступник голови РДА Тетяна Малініна разом з приємною новиною про травневі святкові дні, а саме з 1 по 6 та з 9 по 12 травня,  наголосила й на тому, що цей місяць дуже насичений подіями та заходами районного масштабу, тому працювати потрібно наполегливо. Окрім цього були названі найближчі заходи, серед яких 24 квітня о 15.00 зустріч голови РДА з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, 25-го о 14.00 — районний конкурс «Юна принцеса», 30-го о 14.00 — районний військово-патріотичний захід на Висоті Петрищева.

Про результати проведення екологічного двомісячника в районі доповіла заступник голови РДА Інна Гаплевська. Увага присутніх була зосереджена на цифрах та деяких недопрацюваннях. Так за період цієї акції у районі було ліквідовано 210 стихійних сміттєзвалищ, впорядковані усі братські могили, пам'ятники. Загалом у цих роботах прийняло участь понад 22 тис. чоловік. Впродовж останніх трьох тижнів відбувалися екологічні рейди керівників району вздовж траси Харків-Щербаківка. Результатом цього сьогодні є чисті узбіччя, але в завданнях є й встановлення контейнерів для сміття, яких на цій трасі буде близько 30. Голова райдержадміністрації наголосив на цьому питанні та поставив конкретні строки виконання.

Напередодні початку літнього сезону, необхідно приділити велику увагу таборам відпочинку та оздоровлення дітей. З таким лейтмотивом у своїй доповіді виступив начальник Дергачівського міжрайонного управління держсанепід служби у Харківській області Едуард Новік. Він зробив деякі зауваження по окремим об'єктам, які будуть виконувати функцію таборів та закликав усунути ці недоліки, щоб оздоровчий період у дітей району пройшов на високому рівні.

Одразу по закінченні наради керівництво району зустрілося з активом селища Солоницівка. Питань було багато, але майже всі вони лежали в площині вирішення саме місцевої громади, а не району, наприклад, ліквідація аварійних дерев та відсутність пішохідних переходів біля шкіл та дитячих садочків. Були й наболілі питання, зокрема ремонту доріг, ремонт покрівлі у багатоквартирному будинку, відсутність каналізації ще в двох будинках, а також відсутність «паспортного столу», що спричиняє великі  незручності населенню. Підбиваючи підсумки зустрічі керівники району зауважили на недостатній роботі депутатського корпусу, зокрема у напрямку наповлення бюджету, а також активізації роботи громадських об'єднань для залучення позабюджетних коштів для вирішення проблем місцевих мешканців. Районна влада, в свою чергу, взяла зобов'язання розглянути усі питання, що були задані та допомогти у їх вирішенні.

 

 

 


Подождите...