Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

У Кабміні презентували законодавчий порядок денний для пришвидшення економічного зростання

Пакет законопроектів допоможе економіці вийти на рівень зростання 5-7%, говорять в уряді.
«31 січня на засіданні Кабміну було презентовано 35 проектів ключових економічних законів, які стануть продовженням «осені реформ». Законопроекти, напрацьовані спільно з Президентом, парламентськими фракціями, діловими колами допоможуть ефективніше боротися з корупцією, посилять захист бізнесу і сприятимуть зростанню інвестицій в Україну», - відзначають урядовці.
Нижче наведені 5 знакових законодавчих ініціатив.
Масштабне продовження урядової ініціативи «Маски-шоу, стоп»
Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики доопрацьовує законопроект «Про службу фінансових розслідувань». Документ передбачає створення єдиної служби замість економічних підрозділів у СБУ, Генеральній прокуратурі, системі МВС та Нацполіції.  Особливість нової Служби - зміна силового підходу на комплексний і аналітичний з використанням сучасних методик розслідування економічних злочинів. Задля виконання своїх обов'язків Служба фінансових розслідувань буде наділена широкими повноваженнями, як і аналогічні структури в інших розвинених країнах. Водночас новий закон запроваджує громадський контроль над діяльністю фінрозвідки, аби запобігти зловживанню такими повноваженнями. Запуск роботи нової структури стане продовженням урядової ініціативи «Маски-шоу, стоп», яка поклала край валу незаконних обшуків бізнесу силовиками.

Для бізнесу відкриються нові можливості захисту своїх прав
До другого читання підготовлено урядовий законопроект «Про Установу бізнес-омбудсмена». Допомога бізнес-омбудсмена набирає популярності серед представників бізнесу. У 2017 році Рада бізнес-омбудсмена отримала на розгляд 1638 скарг від підприємців з усіх областей України і закрила 1042 розслідування. Це вдвічі більше, ніж 2016 року. Державні органи виконали 91% рекомендацій Ради. Абсолютна більшість скаржників – 97% – задоволена роботою з команди Ради бізнес-омбудсмена. Новий закон розширює повноваження бізнес-омбудсмена  і його заступників, що дозволить підприємцям ефективніше захищати свої права і вирішувати конфлікти з контролерами у позасудовому порядку, що набагато швидше і дешевше.

Контролери, що перевищили повноваження, отримають по заслугах
У профільних парламентських комітетах розглядається два депутатські законопроекти, які посилюють відповідальність контролерів, правоохоронців, посадовців дозвільної документації за перевищення повноважень. Зараз через розмитість законодавчих норм практично неможливо притягнути до відповідальності чиновника, через неправомірні дії якого підприємство зазнало втрат.  Нові закони мають вирішити цю проблему. Зокрема, законопроект №7326 конкретизує та розширює склад окремих адміністративних правопорушень, встановлює диференціацію адмінстягнень (більший штраф - за більш значне порушення), визначає, хто має розглядати подібні справи. Право складати адмінпротоколи отримують і громадські об'єднання.  Невідворотність покарання для чиновників, які користуються повноваженнями для власних цілей, зменшить корупцію та тиск на бізнес.

Митний контроль стане простішим
Уряд продовжує реформування митниці. На розгляд парламенту представлений пакет законопроектів, який запроваджує європейські стандарти роботи митних органів. Урядовий законопроект № 4777  запроваджує інститут уповноваженого економічного оператора. Для сумлінних платники податків  – суб'єктів ВЄД, які отримають цей статус, будуть зменшені митні формальності.  Депутатський законопроект № 7010 законодавчо закріплює створення «єдиних вікон» на митниці задля оптимізації митних процедур. Запропоновані новації скоротять час розмитнення товарів, що зменшить витрати бізнесу, сприятимуть розширенню експортних можливостей наших компаній.

Україна покращить позиції в рейтингу Doing Business
Найближчим часом у парламенті буде розглянуто підготовлений Кабінетом міністрів законопроект щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні (№6540). Запропоновані зміни допоможуть Україні суттєво поліпшити свої позиції в рейтингу Doing Business. У рейтингу Doing Business 2018 Україна посіла 76 позицію. Зростання країни навіть на 1 позицію у рейтингу - це збільшення притоку інвестицій у її економіку на $600 млн.  Документ, зокрема, передбачає низку законодавчих змін, які мають розширити можливості дрібних акціонерів щодо контролю над якістю управління акціонерних товариств. Новації  посприяють приходу «портфельних» інвесторів. Крім того, розширюється доступ підприємств до кредитів, спрощується ведення будівельного бізнесу та прискорюються процедури банкрутства.


Подождите...