Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Науковці обговорили перспективи використання новітньої дослідницької установки «Джерело нейтронів»

2 лютого заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев взяв участь у спільному засіданні ради Північно-східного наукового центру України МОН України та науково-технічної ради ННЦ «ХФТІ».
На початку свого виступу Анатолій Бабічев передав вітання від голови ХОДА Юлії Світличної та зазначив, що наука для Харківщини є брендом, і обласна влада зацікавлена у розвитку новітніх технологій.
«Джерело нейтронів» - це перша ядерна установка світового значення, розроблена за участю українських фахівців за роки незалежності України, це наше життя, розвиток і майбутнє. Ми повинні спиратися на той потенціал, що в нас є. Ми дійсно радіємо з того, що у нас є наші партнери зі США , які сьогодні вкладають кошти у проведення робіт. Вони дійсно в нас зацікавлені, тому що наші вчені - одні з небагатьох у світі, які можуть це зробити. На запуск установки чекає наше суспільство, адже розвиток медицини – болюче питання для багатьох українців. Вже є декілька проектів щодо розвитку ядерної медицини. До обласної адміністрації звертаються іноземні партнери з пропозиціями вкладання коштів у створення сучасних інститутів щодо лікування та діагностики онкологічних захворювань», - зазначив Анатолій Бабічев.
Під час засідання вчені наголосили на тому, що дослідницька ядерна установка «Джерело нейтронів» є унікальним науково-технічним об'єктом, який базується на авторських розробках науковців ННЦ «ХФТІ».
Створення цієї ядерно-енергетичної установки нового покоління дозволяє значно розширити спектр наукових досліджень, розвинути ядерну енергетику, особливо її безпекову складову, значно посилити можливості радіаційної медицини.
Весь комплекс будівельних робіт та монтаж усіх складових систем установки завдяки фахівцям ННЦ «ХФТІ», Аргонської та Окріджської національних лабораторій США та багатьох підприємств та організацій Харківщини виконано в повному обсязі.
Водночас учасники спільного засідання відзначили, що пусконалагоджувальні роботи ще тривають, є певні технічні труднощі на етапі введення установки в експлуатацію.
«Забезпечення успішного введення в експлуатацію установки є одним з найбільш пріоритетних завдань не тільки для ННЦ «ХФТІ», регіону, але й держави в цілому. Облдержадміністрація і особисто керівник області Юлія Світлична опікується цим питанням. І ми готові сприяти у межах своєї компетенції скорішому запуску «Джерела нейтронів», - зазначив Анатолій Бабічев.
Він також додав, що це питання буде розглядатися під час засідання міжвідомчої групи, створеної Кабміном, а також у ході засідання Національного комітету з розвитку науки.
Нагадаємо, установку ННЦ «ХФТІ» створює спільно з Аргонською національною лабораторією Сполучених Штатів Америки. Роботи фінансуються США, їх загальна вартість становить понад 85 млн доларів. Основна перевага установки - її безпека. Санітарна зона ЯПУ «Джерело нейтронів» обмежена стінами будівлі.
«Джерело нейтронів» не тільки дозволить українським вченим проводити сучасні дослідження, а й надасть можливість виробляти практично весь спектр радіоізотопів, які застосовують у медицині і промисловості. У тому числі для лікування онкохворих буде розроблена передова методика бор-нейтрон-загарбної терапії (вона орієнтована на лікування злоякісних пухлин, які практично не піддаються ніяким іншим методам, - таких, як гліобластоми мозку або метастази меланоми). Також за допомогою установки планують вивчати різні матеріали в екстремальних радіаційних умовах, напрацьовувати методи вирішення однієї з головних проблем ядерної енергетики - проблеми накопичення великої кількості відпрацьованого ядерного палива - і проводити дослідження на джерелі холодних і ультрахолодних нейтронів, яке входить до установки, що дозволить Україні зайняти свою нішу в розробленні наукомістких сучасних технологій.
23 березня 2016 року Президент України Петро Порошенко взяв участь у старті введення в експлуатацію підкритичної ядерної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичному збиранні, що керується прискорювачем електронів» (ЯПУ «Джерело нейтронів»).


Подождите...