Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
На Балаклійщині відкрили перший в області інклюзивно-ресурсний центр
Новостворений заклад розрахований на дітей від 3 до 18 років. Заняття проводяться в ігровій формі за новітніми методиками.
«У вересні керівник області Юлія Світлична та Марина Порошенко підписали меморандум про співпрацю між ХОДА та Всеукраїнською благодійною організацією «Благодійний фонд Порошенка» щодо розвитку інклюзивної освіти в Україні. Харківська область є флагманом у реалізації президентських ініціатив. Ми почали активну роботу щодо створення інклюзивного освітнього середовища у нашому регіоні, - відзначив під час відкриття центру заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев. - Восени в одній зі шкіл Харкова було відкрито ресурсну кімнату для дітей з особливими освітніми потребами. Сьогодні відкриваємо перший в області інклюзивно-ресурсний центр».
Інклюзивно-ресурсний центр розташувався на першому поверсі будівлі Балаклійської ЗОШ №1 ім. О.А. Тризни. Заняття для дітей від 3 до 18 років тут проводять у ігровій формі за новітніми методиками. У центрі працюють вчитель-логопед, дефектолог, психолог, вчитель з лікувальної фізкультури.
Центр має сучасне обладнання й розподілений на декілька зон. Так, у світлій сенсорній зоні є система шведських стінок з мотузковим набором, м'ячі-крісла, батут, ігровий куточок «сухий дощ», який стимулює тактильну систему, ігровий та масажний килимки, «масажні полусфери», які знімають м'язову напругу та покращують кровообіг, м'який модульний конструктор, що розвиває у дітей уяву та моторику.
«Також у центрі є темна сенсорна зона. Вона створена для психоемоційного відновлення дітей усіх вікових категорій, сприяє глибокій релаксації, активізує та мотивує пізнавальну активність. Спеціальне освітлення й кольорове оформлення сенсорної зони та її елементи сприяють заспокоєнню дитини та гармонізують емоційний стан, - розповіла начальник відділу освіти Балаклійської РДА Світлана Швід. - Ця зона обладнана світловою бульбашковою колоною, домашнім планетарієм, гойдалкою «гніздо-крапля». Також тут є сухий басейн з підсвічуванням, обладнання для пісочної анімації».
Окрім того, в центрі встановлено масажний стіл, мультимедійне обладнання, спеціальні дитячі меблі, фліп-чарт, інтерактивне панно з фетру тощо.
«Коли Президент України Петро Порошенко вийшов з ініціативою щодо розвитку інклюзивного навчання, підписав відповідний закон, голова ХОДА Юлія Світлична дала доручення, щоб у кожному районі був створений інклюзивно-ресурсний центр. Ми постаралися зробити такий заклад у найкоротші строки, - зазначив голова Балаклійської РДА Степан Масельський. – У нашому районі близько 50 дітей з особливими освітніми потребами. У цьому центрі вони отримуватимуть необхідну допомогу, лікування, знання. Ми сподіваємося, що завдяки цьому центру вони виростуть здоровими і затребуваними у суспільстві».
Анатолій Бабічев також зазначив, що інклюзивно-ресурсні центри до кінця року повинні з'явитися у кожному районі та місті регіону. Окрім того, у планах ХОДА - створити 15 ресурсних кімнат та 20 медіатек.
«Я впевнений, що ми зможемо навіть перевиконати цей план. Головне, щоб в цьому процесі всі питання вирішувалися спільно. Звісно, повинна бути кооперація і обласної, і місцевої влади, повинно бути взаєморозуміння між батьками, вчителями та дітьми. Тоді буде результат», - сказав Анатолій Бабічев.