Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Минулого року кількість підприємств-боржників із зарплати в області зменшилася на третину
Підсумки роботи обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат підбив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Відкриваючи зустріч 30 січня, він зазначив, що в результаті проведеної минулого року роботи загальна кількість підприємств-боржників зменшилася на третину.
«Ліквідовані борги на 52 підприємствах, установах, організаціях (разом з філіями), скорочено заборгованість ще на 15-ти в загальній сумі 70,9 млн грн. При тому, що борги на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві протягом 2017 року зросли на 32,3 млн грн, вдалося скоротити загальну суму заборгованості по області на 6,4 млн грн (на 2,8%)», - навів дані Михайло Черняк.
Він також відзначив, що за результатами проведених 13 засідань обласної комісії було спрямовано 22 листи до центральних органів виконавчої влади, як органів управління підприємствами державної форми власності, на яких зосереджено 86,7 % загальних боргів в області.
«Позитивні зрушення відбулися на підприємствах-боржниках колективної та приватної форм власності, де на сьогодні борги скорочені в порівнянні з початком минулого року на 41,3 млн грн (на 51,4 %). Ліквідована заборгованість в АК «Харківобленерго» - 36,7 млн грн. Зменшені борги на підприємствах промислової групи «УПЕК» – на 3,8 млн грн (на 70,4 %)», - ознайомив з результатами роботи Михайло Черняк.
Що стосується підприємств комунальної форми власності, ліквідації заборгованості на яких приділяється особлива увага, то на сьогодні залишаються не погашеними лише 2,2 тис. грн на одному економічно активному підприємстві.
Директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага відзначив, що для виконання поставлених завдань має велике значення якісна робота Головного управління Держпраці в Харківській області, як єдиного органу, на роботу якого не розповсюджується мораторій на проведення планових перевірок, інспекційних відвідувань у сфері господарської діяльності.
На засіданні комісії розглянуто стан погашення боргів на ДП «Харківський завод електроапаратури», ДП «Харківський завод залізобетонних виробів», Державному проектно-вишукувальному та науково-дослідному інституті «Укренергомережпроект», ДП «Український державний головний науково-дослідний і виробничий інститут інженерно-технічних вишукувань «УкрНДІІНТВ», Державному інституті праці та соціально-економічних досліджень та ДП «Дублянський спиртовий завод».
За підсумками засідання визначено першочергові заходи, спрямовані на ліквідацію боргів.
Довідка. До складу обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат входять керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів міністерств та відомств у Харківській області (ГУ Держпраці, статистики), організації роботодавців та профспілок області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області. Запрошуються на засідання представники обласної прокуратури, Національної поліції в Харківській області, ГУ юстиції в Харківській області (виконавча служба та відділ з питань банкрутства).
Головними пріоритетами ХОДА під час реалізації державної соціальної політики з питань оплати праці залишаються:
- створення умов для ефективної праці людини, оскільки добробут родин формують, насамперед, доходи від трудової діяльності;
- запровадження ефективної системи контролю за використанням праці без належного оформлення;
- подолання явищ з виплати заробітної плати у розмірі, меншому за мінімальний, та заборгованості з виплати заробітної плати.