Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Юлія Світлична передала обласній «Укртрансбезпеці» ключі від трьох новітніх мобільних лабораторій
Окрім перевірки ваги та габаритів транспортних засобів, мобільні комплекси оцінюватимуть дотримання вимог безпеки перевезення громадян.
20 грудня голова ХОДА разом із начальником Державної служби «Укртрансбезпека» Михайлом Ноняком провела нараду з автоперевізниками області щодо якісного використання доріг та гарантування безпеки руху.
Перед початком заходу керівник області передала бригадам обласного управління «Укртрансбезпеки» ключі від трьох нових мобільних лабораторій, що обладнані засобами габаритно-вагового контролю. Юлія Світлична підкреслила, що нові лабораторії дозволять комплексно підходити до питання забезпечення якості доріг та безпеки пасажирів у регіоні.
«Харківська область має одну з найбільш розгалужених мереж доріг. Держава сьогодні вкладає великі кошти в ремонт та будівництво доріг, чого не робилося десятиріччями. Ми робимо все, щоб створити комфортні умови руху. Але самі учасники руху мають дотримуватися правил, - підкреслила голова ХОДА. - Жодна дорога, навіть якщо в неї вкладено величезні кошти, не витримає перенавантаження. Вагові комплекси будуть пересуватися по всій області та контролювати перевізників, даватимуть фахову оцінку безпеці руху».
Михайло Ноняк подякував голові ХОДА за співпрацю у питаннях гарантування безпеки руху в області.
«Юлія Світлична тримає всі питання щодо якості доріг на контролі та підтримує територіальне управління у вирішенні проблемних питань. На Харківщині є повна взаємодія «Укртрансбезпеки» з ОДА та правоохоронними органами. Це важливо, бо тільки спільними зусиллями можна навести лад та досягти цілей, які ставить керівництво області - забезпечити якісний та комфортний рух дорогами регіону», - зауважив Михайло Ноняк.
За його словами, нові мобільні лабораторії будуть оснащені високотехнологічними вагами, які можуть працювати за будь-якої температури, програмним забезпеченням та приладами, які можуть перевіряти режим праці та відпочинку водія (щоб попередити аварії, які трапляються через те, що втомлені водії засинають за кермом) тощо.
«Наші бригади працювали на комплексах, випущених у 2005-2008 роках. Вони застарілі, часто ламаються. Звичайно, трьох нових комплексів недостатньо для Харківщини, через яку проходять всі основні «артерії» країни. Але держава робить системні кроки для покращення ситуації на дорогах. Це - перший крок. Наступним кроком стане оснащення стаціонарних комплексів, які контролюватимуть транспортні потоки по всій країні», - розповів Михайло Ноняк.