Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Юлія Світлична та Ірина Луценко відкрили перший Центр розвитку для дітей у складі харківського вишу
Тепер студенти та викладачі Харківського національного університету міського господарства матимуть змогу на час роботи та навчання залишати своїх дітей поряд.
«Це перша кімната у вищому навчальному закладі, де студенти та викладачі зможуть залишати своїх дітей, щоб самим долучатися до роботи та занять, - пояснила голова ХОДА Юлія Світлична. - Матусі зможуть без перешкод займатися своєю справою. Надзвичайно важливо, коли у всіх є рівні можливості. Це наше майбутнє. І відкриття цього Центру є гарним продовженням напрацювань Першого міжнародного гендерного форуму в Харкові. Сподіваюся, що це перша, але не остання така кімната, яка буде надавати освітні послуги для дітей».
Керівник області відзначила, що Центр було створено в співпраці з ЮНІСЕФ та подякувала за підтримку міжнародним партнерам. «Наша співпраця продовжуватиметься й наступного року. І ми будемо запроваджувати не тільки стандартні проекти», - сказала Юлія Світлична.
Народний депутат України, представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко наголосила, що відкриття подібних центрів саме в складі вишів є дуже важливим для сприйняття молоддю питань гендерної рівності.
«Це одразу формує відношення, коли створюється нова сім'я. Мама не тільки миє раму й посуд, а тато – летить у космос. Але обов'язково мають бути однакові можливості. Дівчина, яка вступає до вишу, не має просто сидіти вдома для того, щоб виховати дітей, а потім, можливо, вчитися. Дуже добре, коли це робиться вчасно - у свій вік», - сказала Ірина Луценко.
Центр для дітей у ХНУМГ ім. Бекетова відкрили в рамках програми «Університет, що формує простір турботи». Він забезпечить тимчасове перебування дітей на час відвідування їх батьками занять або консультацій (для студентів) та на час перебування на робочому місці (для співробітників). Про дітей будуть піклуватися досвідчені психологи, соціальні педагоги, а також волонтери-аніматори. Центр розмістився на близько 100 квадратних метрах. Комплекс приміщень обладнаний сучасними та безпечними меблями з екологічних матеріалів, які надано ЮНІСЕФ за підтримки Уряду Німеччини.
«Для нас були важливі три фактори: безпека, екологічність та функціональність, - відзначила координаторка проектів Гендерного центру ХНУМГ ім. Бекетова Галина Фесенко. – Центр поділений на декілька просторів: кімната, де можуть перебувати діти для тихого дозвілля (читання, можливо, сну), кімната для активних ігор, для перебування з немовлятами, санітарно-технічна зона. Для дітей будемо проводити різноманітні види навчання: курси, творчі майстер-класи, мовні заняття».
Головна «цільова аудиторія» Центру – діти дошкільного віку (від 3 до 7), немовлята можуть перебувати тут разом із батьками, а школярі – виконувати домашні завдання в спеціально обладнаному приміщенні.
Дизайн-проект Центру розробили студенти факультету архітектури, образотворчого мистецтва та дизайну вишу - переможці ІХ Регіонального конкурсу молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді: слобожанський вимір» (2015 р.).