Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Ми створили сприятливі політичні рамки для активізації співпраці з дуже широкого кола питань – Президент про українсько-мальтійське співробітництво

Під час державного візиту в Україну Президента Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Преки, відбулися надзвичайно ефективні переговори та були продовжені предметні домовленості, досягнуті в ході візиту на Мальту в травні поточного року Глави Української держави. Про це повідомив Президент Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками переговорів.
«Ми з пані Президентом відзначили надзвичайно високий рівень політичного діалогу між нашими державами і між нами, як Президентами. По суті, нами створено сприятливі політичні рамки для активізації співпраці з дуже широкого кола питань. В першу чергу, питань торговельно-економічної співпраці», - сказав Петро Порошенко. За його словами, лише за вісім місяців поточного року товарообіг між Україною та Мальтою зріс на рекордних 26%.
Серед перспективних напрямків, які обговорювалися на переговорах: обмін сучасними технологіями, в тому числі і в сфері енергоефективності, енергозберігання, розвиток інжинірингових послуг, будівництво інфраструктури, співпраця в галузі охорони здоров'я, фармакології, секторі фінансових операцій, інформаційних технологій.
На переконання Президента, Мальта є для українського бізнесу воротами на ринок Північної Африки, адже маючи абсолютно ексклюзивний досвід, маючи дуже тверді політичні стосунки, вона може надавати послуги – від логістичних, до консалтингових – представникам не тільки великого, а й малого та середнього бізнесу України.
«Сьогодні були проведені детальні переговори щодо логістичних послуг експортерам української аграрної продукції, машинобудування. Ми домовились досягти величезного прогресу в цій надзвичайно важливій сфері з залученням Мальти як де-факто логістичного і дистрибуційного хаба», - констатував Глава держави.
В цьому контексті сторони домовились продовжити використовувати такі ефективні інструменти двосторонньої співпраці як цільові бізнес-місії. За словами Петра Порошенка, значно сприятиме спрощенню контактів між представниками бізнесу, веденню бізнесу в наших державах і підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування, що захистить взаємні інвестиції, зробить більш чіткою і зрозумілою ефективну співпрацю в рамках торговельно-економічних відносин. Він подякував Президенту Мальти за значну кількість представників мальтійського бізнесу, які супроводжують її делегацію під час візиту в Україну.
Під час перемовин також було домовлено про започаткування постійно діючої українсько-мальтійської ради співробітництва у сфері сучасних технологій і надання послуг. Окрема увага була приділена співпраці в галузі освіти, науки, молоді та спорту. Українська та мальтійська сторони підписали Програму співробітництва у молодіжній сфері, сфері фізичної культури на 2018-2019 роки. Документ, за словами Президента, надаватиме можливості підготовки національних команд, включаючи підготовку олімпійських – українських на Мальті і мальтійських в Україні.
Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека, в свою чергу, подякувала Президенту України за теплий прийом та гостинність. «Це історичний візит до України. Ми маємо використати цей унікальний момент. Нам потрібно значно посилити нашу співпрацю», - сказала вона.
Марі-Луїз Колейро Прека наголосила, що її візит спрямований на значну активізацію двосторонніх відносин заради процвітання та майбутніх поколінь двох народів, а також підкреслила, що до складу її делегації, крім чисельної команди урядовців, увійшла велика група потужних підприємців, які зацікавлені розпочати бізнес в Україні.
Україна та Мальта домовилися про створення необхідних умов для реалізації спільних проектів в сфері готельного бізнесу, освіти, вивчення англійської мови тощо. При цьому Президент Мальти наголосила, що «туризм, готельний бізнес, навчання та вивчення англійської мови є не просто бізнесом, а сприятиме значною мірою розвитку міжлюдських контактів».
«Ці проекти дозволять зблизити наші народи та сприятимуть дружбі та співробітництву між мальтійцями та українцями», - сказала  Марі-Луїз Колейро Прека.
Президент Мальти також відзначила успіх системних реформ в Україні та висловила впевненість в успішному та взаємовигідному співробітництву між нашими країнами.


Подождите...