Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
У обласному фіналі конкурсу «Яскраві діти України» перемогла Поліна Пісарцова з Дергачів
Змагання юних вокалістів із усіх районів та міст Харківської області відбулись 10 жовтня в ХНАТОБі за підтримки голови ХОДА Юлії Світличної.
Фінальним акордом обласного етапу конкурсу стало визначення переможців у трьох вікових категоріях та власника гран-прі конкурсу. При голосуванні за переможця співпали думки професійного та дитячого журі. У результаті на національному відборі Харківщину представить 12-річна Поліна Пісарцова з Дергачів. Вона навчається в місцевій гімназії № 3 і займається вокалом із 6 років. Також Поліна грає на фортепіано та танцює.
«Але найбільше я люблю співати, - зізнається переможниця. - Для мене пісня – це право на самовираження. Це моя творчість та місток до людей. Завдяки музиці я висловлюю свою почуття та емоції. Звичайно, я дуже хотіла перемогти, були сподівання, проте я себе так налаштовувала, щоб не засмутитися. Зараз я дуже рада!»
Вітаючи Поліну з перемогою, голова ХОДА Юлія Світлична, яка очолила журі обласного фіналу конкурсу, побажала юній співачці перемогти в Києві та представити нашу країну на пісенному фестивалі SanremoJunior у Італії.
«Сьогодні ми побачили ще раз, наскільки наші діти талановиті. Сподіваюся, що кожен із тих, хто не здобув перемогу сьогодні, отримає її в наступних конкурсах», - сказала керівник області.
Юлія Світлична зізналася, що обирати переможця було дуже важко.
«За оцінками журі діти Харківщини показали найвищий клас. Це особливо приємно, адже в регіонах країни пройшло вже 6 фінальних конкурсів. Поліна - надзвичайно талановита дівчина, яка прославить Харківщину», - сказала голова ХОДА.
Під час нагородження фіналістів обласного етапу конкурсу «Яскраві діти України» керівник області також вручила спеціальний приз від ХОДА наймолодшому учаснику вокальних змагань – 6-річному Андрію Сердюку з Куп'янська.
«Сьогодні це діти, але не забуваймо, що завтра до рук цих дітей перейде наша Україна, - підкреслив, вітаючи переможців член журі конкурсу, Народний артист України Тарас Петриненко. - Від того, якими вони стануть, залежить наше майбутнє. Я впевнений: якщо діти присвятили себе музиці, вони вже ніколи не зможуть бути поганими».
Під час церемонії нагородження фіналістів засновник ГО «Яскраві діти України», народний депутат Ярослав Москаленко подякував керівнику ХОДА за організацію етапу в Харківській області. «Політики живуть від виборів до виборів, а державні люди живуть майбутнім своєї країни», - відзначив Ярослав Москаленко.
Народний депутат Ірина Луценко, яка брала участь у організації етапу змагань на Рівненщині та завітала на харківський фінал, звертаючись до учасників вокального свята, не стримувала емоцій: «Діти, ви неймовірні! Ви амбіційні, ви патріотичні, талановиті, впевнені в собі, сильні, справжні яскраві діти України. Українська пісня - це код української нації. Кодуйте світ Україною. Показуйте всім, що Україна не тільки воює, Україна любить, Україна співає. Україна – надзвичайна країна. Творіть Україну у світі!»
Довідка. Лауреатами обласного фіналу конкурсу «Яскраві діти України» стали:
- У 1-й віковій категорії (від 6 до 9 років): Ангеліна Дмитрикова з Харкова (диплом 1 ступеня); Андрій Сердюк з м. Куп'янськ (диплом 2 ступеня); Мар'яна Гамаль із Мереф'янської ОТГ (диплом 3 ступеня);
- У 2-й віковій категорії (від 10 до 12 років): Марія Краснощок з Харкова (диплом 1 ступеня); Єлизавета Носік із Нововодолазького району (диплом 2 ступеня); Сабіна Применко з Валківського району (диплом 3 ступеня);
- У 3-й віковій категорії (від 13 до 14 років): Анастасія Лоскот з Харкова (диплом 1 ступеня); Владислав Таран із Балаклійського району (диплом 2 ступеня); Олена Іващенко з м. Люботин (диплом 3 ступеня).