Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Понад 1,5 мільйона зверненьза отриманням адміністративних послуг подано через Укрпошту

Адміністративні (державні) послуги є важливим елементом взаємодії між державою, з одногобоку, та населенням й представниками бізнесу, з другого. До сфери таких послуг належать реєстраційні послуги, видача різноманітних довідок і дозволів, отримання паспортів, працевлаштування, соціальні та пенсійні послуги тощо.
Актуальність цього питання визначається тим, що кожен громадянин України у віці старше 18 років звертається за державними послугами в середньому двічі на рік. Від стану справ у даній сфері залежить загальний соціально-політичний клімат у будь-якому регіоні України. Враховуючи важливість даної сфери, Уряд України взяв курс на підвищення якості й доступності державних послуг для населення та представників бізнесу.
Для реалізації зазначеної стратегічної цілі було обрано декілька напрямів: «електронне урядування», організація надання послуг на базі центрів надання адміністративних послуг (далі ЦНАП) і забезпечення доступу до таких послуг через відділення Укрпошти.
Нині в Україні створено близько 700 ЦНАПів, які мають забезпечити обслуговування населення на всій території України. Крім того, суб'єкти надання адміністративних послуг активно переводятьсвоюдіяльність в електронний формат, забезпечуючи тим самим легкий спосіб отримання цих послуг.
Але, враховуючи, що кількість населених пунктів в Україні становить понад 25 тис., а населення – близько 43 млн, половина з якого не має доступу до мережі Інтернет, система надання адміністративних послуг, що базується лише на ЦНАПахта Інтернеті, сьогодні є недостатньою для 100% розв'язання поставлених завдань, а сільське населення, як і раніше, залишається в дискримінаційному положенні.
Очевидно, що Укрпошта, яка має найбільшу і найдоступнішу длянаселення мережу власних відділень, має широкіможливості для виконання поставлених Урядом цілей.
Нині доступ до адміністративних послуг забезпечують усі відділення поштового зв'язку, а це понад 11 тис. точок доступу.
Якими адміністративними послугами можна скористатися у відділеннях Укрпошти?
Сьогодні в будь-якому відділенні Укрпошти можна отримати понад 50 адміністративних послуг. Зокрема, це ліцензування транспортної діяльності, видача різноманітних довідок, реєстраційні та соціальні послуги тощо. Наприклад, через пошту можна оформити субсидію, отримати довідку про доходи для перерахунку пенсії, отримати послуги зі встановлення певного статусу, оформити підприємство, отримати ліцензію на перевезення тощо.

Із переліком послуг та списком необхідних документів кожен охочий може ознайомитися на корпоративному сайті підприємства www.ukrposhta.ua або у відділеннях поштового зв'язку.
Що потрібно для того, щоб отримати адміністративну послугу через Укрпошту?
Щоб отримати адміністративну послугу, необхідно відвідати найближче відділення Укрпошти, де кожен бажаючий може ознайомитися зі всією необхідною інформацією про послугу, яка його цікавить, та направити на адресу суб'єкта надання адміністративної послуги оформлений, за допомогою працівника Укрпошти, необхідний пакет документів, а потім також через Укрпошту отримати результат.
Що дуже важливо? Громадянам України, незалежно від місця їхнього проживання, тепер не потрібно витрачати час та кошти на поїздку до необхідного державного органу, не треба стояти в чергах, бігати в пошуках інформації. У найближчому відділенні Укрпошти кожен має змогу дистанційно отримати необхідну послугу з переліку послуг, що надаються через Укрпошту.
Також працівники відділення нададуть кваліфіковану допомогу в оформленні необхідного пакета документів, допоможуть заповнити заявку та направити документи до відповідного органу, який надає ту чи іншу послугу. Тобто працівники Укрпошти додатково виконують функцію інформаторів і частково консультантів, природно, після обов'язкового навчання, яке проводять представники державних органів, з якими співпрацює Укрпошта.
Скільки коштують такі послуги?
Укрпошта не бере ніякої додаткової плати, крім оплати прямих витрат на пересилання поштового відправлення відповідно до чинних тарифів, які залежать від маси та виду поштового відправлення.
Які терміни отримання адміністративних послуг через пошту?
Отримання адміністративних послуг за допомогою засобів поштового зв'язку відбувається в терміни, встановлені нормативно-правовими актами, що регулюють строки надання адміністративних послуг і терміни проходження письмової кореспонденції та залежать від виду послуги й відстані між місцем подачі документів і місцем розташування суб'єкта надання тієї чи іншої послуги.
Чи оновлюється перелік адмінпослуг?
Постійно проводиться аналіз асортименту адміністративних послуг, що надаються за допомогою засобів поштового зв'язку, вивчення попиту та визначення  найбільш популярних серед населення. Такий аналіз дає змогу оптимізувати перелік послуг й поглибити співпрацю з тими центральними органами влади, в чиїх послугах найбільше зацікавлені громадяни.
Які результати цієї роботи на сьогодні?
За часреалізації проектувсі показники демонструють високу затребуваність і зацікавленість населення в отриманні адміністративних послуг через пошту. Населення довіряє національному оператору поштового зв'язку та визнає його як альтернативний канал доступу до таких послуг. Підтвердженням цього факту є понад 1,5 мільйона звернень громадян протягом 2013–2016 років.
Варто наголосити, що найпопулярнішими послугами серед українців є призначення житлових субсидій та різних видів допомоги, видача довідки про доходи (розмір пенсії), державна реєстрація юридичних і фізичних осіб-підприємців, надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, видача ліцензії на перевезення пасажирів і вантажів тощо.
Що отримує Укрпошта від співробітництва із суб'єктами надання адміністративних послуг?
Така співпраця вигідна усім: і Укрпошті, і державним органам влади, ігромадянам країни.
Для Укрпошти – це отримання доходів від пересилання поштових відправлень та збільшення клієнтопотоку у відділеннях поштового зв'язку.
Для державних органів влади – це зменшення навантаження на адміністративний апарат державних органів та оптимізація витрат із Державного бюджету на створення мережі доступу до адміністративних послуг.
Для громадян – це доступністьадмінпослуг,комплексне отримання послуг в одному місці, економія часу й транспортних витрат, відсутність контакту з чиновниками та можливість отримання результату з доставкою додому.


Подождите...