Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
«Слобожаночка Дергачівщини - 2017» – свято молодості і краси
22 лютого 2017 року глядацька зала Дергачівського районного Будинку культури не могла вмістити усіх бажаючих побачити найвродливіших, найталановитіших, найрозумніших дівчат Дергачівщини - усі бажали побачити красунь Дергачівщини на відкритому молодіжному конкурсі "Слобожаночка Дергачівщини - 2017".
Конкурс відновлено за ініціативою двох галузей культури та освіти і проведено з метою виявлення та підтримки обдарованої та талановитої учнівської молоді, поширення творчості в молодіжному середовищі та популяризації традицій і звичаїв України та зокрема Слобожанського краю, розвиток громадських, соціальних і культурних зв'язків серед молоді Дергачівщини.
Високий рівень конкурсу визначається журі, а на нашому конкурсі у журі були досвідчені, поважні та шановані люди: Вірченко О.М., заслужений артист України, провідний артист Харківського академічного театру російської драми ім. О.С. Пушкіна; Акименко О.С., завідувач відділу методичної роботи Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, кандидат культорологічних наук; Попов Д.О., провідний методист з хореографічного жанру Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва; Луханін А.М., помічник Народного депутата України Кацуби В.М.; Осадчий О.С, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації; Колесникова О.В., начальник відділу освіти райдержадміністрації, кандидат педагогічних наук; Богуславець Д.В., директор Дергачівської музичної школи; голова журі – Стрілець В.П., заступник голови районної ради.
17 чарівних дівчат з різних населених пунктів Дергачівського району змагалися у конкурсі «Слобожаночка Дергачівщини», звичайно їх приїхали привітати керівники сільських, селищних та міської рад. Очільники місцевих громад привітали дівчат й вручили подарунки та квіти.
У різноманітних конкурсах дівчата демонстрували свої таланти. Конкурсантки представляли не тільки свої села, селища та місто, а й навчальні заклади, що й демонстрували у першому конкурсі «Моє шкільне життя». Дівчата розказувати про своє творче, креативне життя у шкільній громаді. Свій розум і уміння орієнтуватися у життєвих ситуаціях красуні показувалипровідний у «Інтелектуальному» конкурсі, де відповідали на різноманітні запитання організаторів. А ще були конкурси «Мій літературний герой», «Світ моїх захоплень», де дівчата презентували свої вокальні, драматичні та хореографічні таланти.
Після усіх конкурсних змагань журі було важко встановити найкращих з кращих, все ж за кількістю балів були визначені наступні переможці:
«Слобожаночка Дергачівщини – 2017» - Софія Карпова, м. Дергачі;
І Віце Міс – Анна Мовчан, смт Вільшани;
ІІ Віце Міс – Юлія Умнікова, смт Козача Лопань.
Кожна з дівчат була відмічена і отримала за свій найяскравіший талант диплом у номінації:
«Міс глядацьких симпатій» - Вікторія Єрмолович, м. Дергачі
«Міс гламур» - Владислава Кононенко, смт Слатине
«Міс артистизм» - Анастасія Юрченко, с. Черкаська Лозова
«Міс оригінальність» - Вікторія Покотило, с. Гоптівка
«Міс індивідуальність» - Аліна Титаренко, с. Подвірки
«Міс елегантність» - Дар'я Артемова, смт Солоницівка
«Міс загадковість» - Анастасія Дубовик, с. Черкаська Лозова
«Міс інтелектуальність» - Анастасія Пойда, смт Солоницівка
«Міс креативність» - Вікторія Харківська, смт Солоницівка
«Міс експресія» - Віолетта Шатравка, с. Великі Проходи
«Міс ніжність» - Анастасія Лютова, м. Дергачі
«Міс грація» - Катерина Пономаренко, с. Дворічний Кут
«Міс усмішка» - Катерина Толок, смт Мала Данилівка
«Міс романтичність» - Юлія Клішина, с. Черкаська Лозова