Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Менше ревізій — більше порад
Як Державна аудиторська служба замінила фінансову інспекцію, що нового тепер чекати від перевірок і куди скаржитися, якщо зіткнетеся із фактами корупції - в інтерв'ю розповів начальник Південно-східного офісу Держаудитслужби Юрій Єфімов.
- На цей час реорганізацію Державної фінансової інспекції України в Державну аудиторську службу України завершено. Юрію Вікторовичу, розкажіть, як усе відбувалося і головне — навіщо.
- 2015 року було розпочато масштабну роботу щодо реформування діяльності органів державного фінансового контролю. Перед нами ставились чіткі завдання – забезпечити оптимізацію функцій Держфінінспекції з подальшим її реформуванням у Державну аудиторську службу, оновити її кадровий склад і оптимізувати чисельність працівників.
На даний час розроблено і затверджено Положення про Державну аудиторську службу, визначено граничну чисельність працівників, утворено міжрегіональні територіальні органи та затверджено положення про них, затверджено структуру і штатний розпис центрального апарату та офісів.
Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, було утворено п'ять регіональних офісів, у тому числі і Північно-східний офіс Держаудитслужби, який створено шляхом реорганізації держфінінспекцій у Луганській, Полтавській, Харківській та Сумській областях. У складі офісу створені структурні підрозділи та управління в вище перелічених областях. На території Харківської області реалізацію державного фінансового контролю виконує апарат офісу. 24 жовтня 2016 року Північно-східний офіс Держаудитслужби офіційно розпочав свою роботу.
- Чи змінилися повноваження та пріоритети роботи органів Держаудитслужби?
- Органи Держаудитслужби отримали всі повноваження, які мала Держфінінспекція щодо проведення ревізій, інспектування, розширивши їх елементами методів аудиту. Основними пріоритетами роботи органів Держаудитслужби є здійснення поточного та подальшого контролю за найбільшими суб'єктами господарювання державного сектору економіки; посилення контролю за використанням державних коштів на закупівлі товарів, робіт і послуг; перехід до комплексності контрольних заходів з метою забезпечення системної оцінки ефективності, результативності та законності роботи підконтрольних об'єктів та впровадження нових методів контролю відповідно до міжнародних стандартів.
- Чи слід вважати, що тепер це орган, який лише дає поради, як виправити порушення?
– Якщо ми хочемо стати цивілізованим суспільством, то слід працювати на упередження, розвивати такі напрями поточного контролю, як аудит окремих господарських операцій, моніторинг і перевірка державних закупівель.
Саме тому контроль має бути спрямований не лише на виявлення фінансових порушень, але й на оцінку ефективності та результативності використання державної власності, надання рекомендацій щодо покращення діяльності задля досягнення необхідних для держави результатів із мінімальними затратами ресурсів.
Для цього в роботі Держаудитслужби ми зміщуємо акценти з такого виду контрольного заходу, як ревізія, на аудит. Це дозволить більш повно оцінити фінансово-господарську діяльність підконтрольних установ як з точки зору законності, так і з позиції ефективності управління. Ми на сьогодні не відмовляємось від ревізій. Але така форма контролю буде застосовуватись виключно для дослідження фактів значних порушень, шахрайства, найбільш ризикових операцій.
- Як можна звернутися до Держаудитслужби, щоб повідомити про факт порушення Закону, факт корупції? Чи є «гаряча лінія»?
– В апараті Північно-східного офісу Держаудитслужби працює «Телефон довіри» – (057) 700-96-19, за яким завжди можна повідомити про факт порушення законодавства.
- Державна аудиторська служба тільки розпочинає свою роботу. Що буде далі?
– Уже сьогодні Держаудитслужба робить головний акцент на профілактиці порушень фінансової дисципліни. Цей акцент залишатиметься пріоритетним у нашій діяльності. Також буде кардинально модернізовано функцію інспектування – вона спрямовуватиметься виключно на виявлення значних порушень і фактів шахрайства. Отже, я з упевненістю можу стверджувати, що оновлені форми державного фінансового контролю є ефективнішими і досконалішими за попередні, оскільки скеровані на попередження і недопущення порушень.
Олександр Гречаний