Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Центр зайнятості запустив ряд послуг, які можна отримати через Інтернет
Використовуючи наявні ресурси і внутрішні резерви центр зайнятості продовжує вдосконалювати роботу з населенням та роботодавцями. Так, з січня запрацював унікальний сервіс - електронне бронювання послуг для осіб, які шукають роботу та безробітних. За допомогою Інтернету можна зарезервувати час індивідуального прийому до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості.
На порталі Державної служби зайнятості за адресою: www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги» стала доступна функція «Електронна черга реєстрації безробітних». Таким чином, можна зарезервувати час для отримання консультацій з працевлаштування, реєстрації в центрі зайнятості, з тимчасової зайнятості, з питань вибору професії, професійної орієнтації або професійного навчання тощо.
У перспективі створення електронного кабінету для роботодавців. Дистанційні форми надання послуг дозволяють громадянам самостійно планувати графік спілкування з фахівцями центру зайнятості, раціонально та з користю використовувати свій час, отримувати послуги, не відвідуючи центр зайнятості.
Нагадуємо, що служба зайнятості продовжує публікувати термінові вакансії в Інтернеті. Шукачі роботи можуть ознайомитися з пропозиціями роботодавців на офіційних сторінках центрів зайнятості в соціальній мережі Фейсбук.
Успішно зарекомендувала себе безкоштовна послуга зі складання відеорезюме. Записати, розіслати його роботодавцям та розмістити в Інтернеті можна безпосередньо у центрі зайнятості. У Харківської обласної служби зайнятості для цього створено власний канал в УоuТube.
Також в onlinе режимі працює конструктор резюме. Цей сервіс знаходиться на веб-сайті Харківського обласного центру зайнятості. Особа, яка шукає роботу, отримає своє резюме на електронну пошту для подальшої розсилки роботодавцям.
Для роботодавців створюються відеоревю вакансій. Це короткі агітаційні слайд-ролики, як наглядна демонстрація умов праці, робочого місця та обладнання, на якому потрібно працювати. Крім того, через скайп роботодавець може поспілкуватись з претендентом на роботу - «віч-на-віч», отримати відповіді на питання та оцінити манеру спілкуватись, поведінку тощо.
При центрах зайнятості Харківщини відкриті консалтингові центри. Тут підприємці-початківці можуть безкоштовно отримати консультаційний супровід від представників влади, фіскальних та дозвільних органів, громадських організацій тощо. Особливо це важливо сьогодні, коли передбачені різного роду санкції за нелегальну зайнятість працівників та неналежне оформлення трудових відносин.
За уточненнями звертайтесь за тел.: (057) 757-52-72 або е-mail: pr@khcz.gov.ua
Відділ інформаційної роботи Харківського
обласного центру зайнятості