Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Першість ВФСТ «Колос» АПК України з футзалу серед ветеранів 55+
Вперше в історії українського сільського футболу цього року була започаткована та проведена Першість ВФСТ «Колос» АПК України з футзалу серед ветеранів 55+. Пройшли ці змагання з 6-го по 10-те грудня в мальовничому закарпатському містечку Берегово. Честь Харківської області було доручено захищати Дергачівській районній організації ВФСТ «Колос». Футзальна першість ветеранів зібрала в Берегово 17 команд з 13-ти областей України, а наша команда виявилась не тільки єдиною зі східних областей, зробивши найдальший переїзд, а й також і найстаршою, маючи середній вік 59 років. Волею жереба ми почали турнір з відпочинку, що дало змогу відновити сили після складної дороги Харків – Львів – Берегово та отримати безліч позитивних емоцій в термальних водах здравниці Косино і угорської кухні пана Йосипа. В другий день змагань гра з сильною командою Житомирщини, що закінчилась нульовою нічиєю, надала віри у власні сили й налаштувала «дергачівців» на важливу перемогу над командою з Чернівців з солідним рахунком 5:2, що дозволило зайняти в групі перше місце, та вийти до пів фіналу першості. Якраз ця гра в півфіналі Дергачівського «Колоса» з Рівненськими «Сарнами» й стала яскравою окрасою всього турніру. Гра розпочалась атаками нашої команди, яка вибрала тактику пресингу на чужій половині поля, що стало несподіванкою для суперника. Це дало декілька гострих моментів біля чужих воріт та позитивний результат - 1:0. Але незабаром після небажаної помилки захисту ще в першому тайму суперники зрівнюють рахунок. Напруга досягає кульмінації під кінець гри, коли комбінація в один дотик закінчується красивим голом. Але до фіналу ще цілих дві хвилини... Суперники йдуть ва банк, воротар грає польовим гравцем... і на останній секунді (!!) рахунок стає 2:2. Все вирішують «пенальті» - по три удари з кожної команди. Саме ця серія в подальшому й стане «зірковою» для Анатолія Головка. Два з трьох відбитих ним ударів дали привід організаторам змагань назвати нашого воротаря кращим на цій першості. Ну, а наші били впевнено і результативно, не доводячи серію до третього пострілу. Ми в фіналі!.. Шкода тільки, що такі матчі виснажують і морально і фізично, тим паче, що для гравців такого віку три години для відпочинку перед фіналом явно недостатньо. А в фіналі чекав суперник молодший (середній вік 56 р.) і професійніший. Знову, як влітку поразка в фіналі від полтавчан, знову срібний кубок, медалі і вдруге звання віце – чемпіонів ВФСТ «Колос» АПК України серед найстарших ветеранів.
Неділя в Закарпатті пролетіла для команди Дергачівського «Колоса» напружено і швидко. Самі змагання, їх атмосфера, зустрічі з суперниками – друзями, гостинність місцевого населення, красиве містечко, термальні басейни, знайомства з професійними виноробами, майстрами рукоділля та кухні залишили незабутні враження і мрії про наступні поїздки та змагання для послідуючої категорії ..за шістдесят.