Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Привітання голови районної державної адміністрації
Щирі привітання з нагоди 25-річчя газети «Вісті Дергачівщини»!
Від імені колективу районної державної адміністрації, від себе особисто щиро вітаю співробітників редакції районної газети «Вісті Дергачівщини», ветеранів і тих, хто вливався в колектив протягом цих років з молодим ювілеєм – 25-річчям від Дня заснування газети «Вісті Дергачівщини». Адже кожен з вас вніс свій вклад у становлення газети та її розвиток.
На Дергачівщині завжди шанували друковане слово, недарма ж мовиться, що розум без газет та книг — що пісня без крил. Районне ж видання має особливу популярність. Бо воно віддзеркалює життя рідно краю, пише про людей, яких знаєш, про поселення, де бував, про трудові колективи, робота яких завжди на видноті, бо воно — своє.
Впродовж 25 років у творчій майстерні «Вісті Дергачівщини» писалась яскрава історія нашого краю і його мешканців. Всі ці роки газета професійно і ефективно інформувала своїх читачів з широкого кола питань, що мають актуальне значення для суспільства. Завдяки творчому пошуку і напруженій праці журналістів колектив газети та читачі стали однією великою родиною.
Багато змін відбулося за роки існування «Вісті Дергачівщини». Змінювалися обсяги, поліграфічне наповнення, тематика публікацій. Але незмінне одне: газета завжди була і залишається близькою читачеві, їй довіряють, її читають, вона розповідає про головні події, про людей, які прославляють наше місто і район, про важливі віхи історичного шляху. Вона вчить любові і розумінню, щирості і відданості. Вона створює літопис Дергачівщини і є відмінною школою майстерності для декількох поколінь творчих працівників. Приємно, що ваша газета приділяє багато уваги і роботі районної державної адміністрації об'єктивно інформуючи про нашу діяльність.
Упевнений, що й надалі обрані газетою демократичні чесноти, самовіддане служіння своїм землякам, неспинне прагнення змінювати життя у районі на краще залишатимуться домінуючими орієнтирами для журналістів видання, численного активу громадських дописувачів і передплатників, а також: усіх жителів району, хто звик щоденно звіряти своє життя із «Вістями Дергачівщини».
Дякую за сумлінне і чесне служіння своєму покликанню, об`єктивності у висвітленні подій, послідовній громадянській і патріотичній позиції.
Бажаю вам невичерпного натхнення, справжніх журналістських успіхів, прихильного та вдячного читача.
Бажаю великих тиражів, поповнення читацької аудиторії, розширення кола друзів, нових цікавих тем, гострого пера, сміливих проектів та наполегливості в досягненні нових висот на ниві журналістики.
Щиро зичу усім міцного здоров'я, великого щастя, достатку і завжди гарного настрою, наснаги на добрі справи задля добра і благополуччя нашого народу та нових професійних успіхів в ім'я процвітання України!
А районна газета «Вісті Дергачівщини» нехай завжди буде надійним другом і порадником читачів та має якомога більше своїх шанувальників.
З повагою,
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації Олександр ПОЛІТУХА