Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Безпека на дорозі – безпека життя
Дорожньо-транспортний травматизм – справжня проблема в нашій країні. Зростання кількості транспорту, розвиток мережі доріг – джерела цілого ряду проблем. Особливо страшно, коли в дорожньо-транспортну пригоду потрапляють діти. Це справжня трагедія для сім'ї, навіть якщо дитина залишилася живою і не травмувався.
Потрясіння, яке дитина переживає при цьому, травмує тендітну психіку на все життя. Необхідно передбачити все, і навчити дитину правилам безпеки на дорозі.
Потрібно пояснити, що автомобілі бувають небезпечні не тільки з вини водіїв. Обачна поведінка при переході дороги, а також при знаходженні на її узбіччі, як мінімум в два рази знизить ризик ДТП. У потоці автотранспорту навіть підготовленому водієві деколи складно зорієнтуватися і не допустити помилки, тому потрібно завжди бути насторожі, особливо у вечірній час у вихідні дні, коли п'яний водій на жаль, не рідкість. Для того, щоб правила було простіше запам'ятати, говорити про них потрібно регулярно, але не нав'язливо, щоб не викликати зворотної реакції, добре ілюструвати їх наочними прикладами. Можна присвятити окрему прогулянку правилам переходу через дорогу, потренуватися робити це разом, пройтися по звичному маршруту до школи і назад. Потрібно враховувати, що діти часто потрапляють у небезпечні ситуації в силу своїх вікових особливостей.
Важливу роль у формуванні культури поведінки на вулиці грає позитивний приклад батьків. Навіть якщо є гостра необхідність, ні в якому разі не можна переходити дорогу при дитині на червоне світло. Таким чином можна зруйнувати думку про незаперечності цього правила. І ще одне цікаве зауваження! У сутінках на дорогах дуже погана видимість, і людини, особливо маленької, скромно одягненого, може бути просто не видно. Для таких випадків продається одяг зі спеціальними світловідбиваючими елементами. Вони помітні у світлі фар з відстані до 400 метрів.
Крім поведінки на дорозі, слід подбати про безпеку дитини, яка перебуває під час руху в салоні автомобіля. За законом до 12 років дітей можна перевозити тільки в спеціальних дитячих кріслах, так як у випадку аварії звичайні ремені безпеки не можуть захистити людину зростом нижче135 см.
Привчати дитину до правильної поведінки на вулиці, особливо поблизу жвавих доріг, необхідно в самого раннього віку. Так обачність швидше увійде в звичку і стане його незамінним попутником.
З повагою, служба у справах дітей
Дергачівської райдержадміністрації