Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Участь у міжнародному турнірі «Пам’яті Олександра Козаченко»
Достойно представили Дергачівський район вихованці ДЮСШ «Колос» дитяча команда ФК «Дергачі» на міжнародному турнірі «Пам'яті Олександра Козаченко», який проходив з 16 по 24 серпня в м. Іллічівськ (Одеської обл.).
Наші хлопчаки стали єдиною командою, яка представляла на змаганнях східний регіон, та ще й таке невеличке містечко з сільською ДЮСШ. А змагались хлопці з командами столиці України, школами професійних футбольних клубів та міст «мільйонників» (всього 10 команд-учасниць).
Сам турнір проходив в портово-курортному містечко, яке вдвічі всього більше за наші Дергачі, але спортивна база налічує чудовий Палац спорту з залами та двома басейнами, а також більше десятка сучасних стадіонів при загальноосвітніх школах з футбольними синтетичними полями (40 х60 мта декілька 90х 60м), біговими тартановими доріжками, баскетбольними та волейбольними майданчиками. Нами все це було прийнято з неприхованою заздрістю та захопленням. В наш район хоча б третину такої бази.
Протягом семи днів було зіграно шість матчів – одержано дві перемоги, дві нічиїх та дві поразки. В день відкриття турніру «дергачівці» на рівних протистояли фаворитам змагань «ФК Одеса», хоч і програли з рахунком 0:3 та як кажуть, рахунок не по грі. Потім загублена на останніх секундах перемога над клубом з Волині (м. Луцьк) 1:1. Але найдраматичнішим видався матч з киянами («Моноліт»), де в результат втрутились фортуна, що дивилась в сторону столичних хлопців, та неоднозначне суддівство поразка 1:2 при повній ігровій перевазі не дала можливості посперечатись за третє призове місце. А потім були перемоги над Одеською ДЮСШ та київською «Енергоспецсталлю» та нульова нічия з бронзовим призером «Восход» (м. Київ). В результаті почесне п'яте місце, незабутні емоції, нові друзі-суперники, придбаний досвід, захоплення від моря, привітного містечка та можливості випробувати свої вміння на такому високому рівні. До речі, чемпіонами стала збірна Закарпаття (ФК «Мукачево»), яка після пробиття пенальті перемогла ФК «Одеса» (основний час 2:2).
Команда, тренери та батьки гравців щиро завдячують за фінансову підтримку в організації участі в турнірі голові райдержадміністрації О.О. Політусі та його раднику О.С. Осадчому, голові Малоданилівської селищної ради А.П. Вєліканову, директору ДЮСШ «Колос» А.М. Фурману та всім батькам з групи «підтримки».