Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Ігор Ткачук: підтримання в належному стані абонентських поштових скриньок – спільна справа

 

У зв'язку з незадовільним станом абонентських поштових скриньок Укрпошта на чолі з Ігорем Ткачуком ініціювала звернення до всіх голів обласних державних адміністрацій України з приводу відновлення абонгосподарства в країні, яке, безумовно, є питанням державної ваги.
Останнім часом почастішали скарги від українців на поганий стан поштових скриньок в багатоквартирних будинках. Люди скаржаться як на технічний стан поштових скриньок, так і на їх відсутність. Також громадян турбує схоронність їхньої пошти, адже часто вони її просто не отримують внаслідок дій зловмисників. З цією проблемою також щоденно стикаються 34 тис. листонош Укрпошти.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про поштовий зв'язок» місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у межах своїх повноважень мають всебічно сприяти ефективній діяльності та розвитку об'єктів поштового зв'язку на відповідних територіях.
Наразі в Україні з близько 13 млн абонентських скриньок майже 4 млн потребують невідкладного ремонту та заміни, тобто 30% наявних скриньок не можуть забезпечити громадянам гарантованої законом таємниці листування, належної схоронності поштових відправлень та передплачених видань.
«Незадовільний стан, а часто взагалі відсутність абонентських поштових скриньок, перешкоджають наданню якісних послуг поштового зв'язку. Також це призводить до зменшення передплати на журнали та газети, тобто звуження інформаційного простору для висвітлення діяльності  органів  державної  влади  та органів місцевого самоврядування в Україні», – відзначає керівник Укрпошти Ігор Ткачук.
Втім, не всі знають, що утримання в належному стані, ремонт та заміна абонентських поштових скриньок (поштових шаф) у багатоквартирних будинках здійснюють суб'єкти господарювання, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Відповідно до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків і споруд, затвердженого наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 № 150, до переліку послуг з утримання будинків належить, зокрема, ремонт або заміна скриньок, їх фарбування. 
Поряд з цим, відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державні адміністрації забезпечують організацію обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства та зв'язку.
До того ж, статтею 23 Закону України «Про поштовий зв'язок» передбачено, що придбання, установка і утримання в належному стані абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок) здійснюється власниками житлових та адміністративних будинків. Закон визначає, що невиконання вимог щодо розміщення абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок) звільняє Укрпошту від відповідальності за доставку адресату поштових відправлень.
Поштові абонентські скриньки включаються до спільного майна багатоквартирних будинків, які, в переважній більшості, знаходяться у комунальній власності, тому єдиним шляхом приведення абонентського господарства до належного стану є виділення коштів на їх ремонт та заміну з місцевих бюджетів.
«Ми звернулися до всіх голів облдержадміністрацій з проханням посприяти вирішенню питання державного значення. Я переконаний, що підтримання в належному стані абонентських поштових скриньок – спільна справа, – розповідає Ігор Ткачук. –  Укрпошта, у свою чергу, виконує окремі роботи, зокрема ремонт або заміну замків у шафах, встановлення придбаних населенням нових абонентських шаф тощо. Однак ці роботи не в змозі суттєво вплинути на поліпшення загального стану абонгосподарства в кожному регіоні. Також ми будемо звертатися до органів місцевого самоврядування, міських голів з проханням забезпечити належний стан абонгосподарства в будинках, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад. Приємно, що мешканці багатоквартирних будинків, особливо там, де існує ОСББ, вже починають усвідомлювати, що абонентська поштова шафа є їх спільною власністю, і вони мають також  нести за неї відповідальність».

Про УДППЗ «Укрпошта»
Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України та є національним оператором поштового зв'язку України. На сьогодні Укрпошта надає понад 50 видів послуг в майже 12 тис.  відділень по всій Україні. Штат компанії налічує 77,9 тис. працівників, з них майже 33,9 тис. – листоноші, 13 тис. – оператори поштового зв'язку.
Служба інформаційної підтримки: (044) 32 32 099.
Зайдіть до нас на сайт:
www.ukrposhta.ua
.

 


Подождите...