Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Відбулась районна воєнно-патріотична акція «Зігрій серце воїна своїм оберегом"
09 квітня 2015 року на базі Дергачівської гімназії № 3 відбулась районна воєнно-патріотична акція «Зігрій серце воїна своїм оберегом".
У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Олександр Політуха, заступник голови районної державної адміністрації Катерина Каратаєва, заступник голови районної ради Вячеслав Желтобрюх, начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Крижний, голова Дергачівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України – Валентина Серенко, керівники навчальних закладів району, представники громадськості.
За ініціативи відділу освіти райдержадміністрації та навчальних закладів району була організована виставка оберегів. На протязі 2-х тижнів на уроках праці діти виготовляли священні символи, які захистять бійців від біди та напасті, в які вкладена частинка серця кожної з них.
Дергачівщина - осередок військово-патріотичного виховання молоді. Тому був представлений фільм про волонтерський рух у закладах освіти району: районний конкурс "Хай береже вас Святий Миколай", акція по плетінню сіток "На допомогу воїнам АТО", "Ви не одні", акція зі збору макулатури, "Напиши листа солдату", конкурс малюнків "Ми за мир", благодійний марафон "Діти - янголи миру", "Ми не байдужі – у нас великі серця", "З добром у серці", "Ти записався в волонтери?", "Чужої біди не буває", "Назустріч мрії" та багато інших.
Під девізом «Герої не вмирають» поіменно згадали тих воїнів, які віддали своє життя, зробили усе, щоб у нас було достойне майбутнє.
Також розповіли про мешканців району, які брали участь у антитерористичної операції. Серед них слід відзначити: хірурга Корнуса В., директора Солоницівського колегіуму Околічного І.Ф.
На захід були запрошені герої сучасності, чиї відважні серця довели, що вони є справжніми патріотами України: боєць корпусу полку "Азов" Ільченко Артур та представник молодіжного крила цивільного корпусу полку "Азов"Лютий Дмитро. Дякуємо їм, адже їх силою, мужністю та витримкою пишається уся Україна. Напередодні великого свята Великодня вони отримали вироби із побажаннями міцного здоров'я, добра та миру.
В залі вирувала підтримка та справжній патріотизм нашої рідної неньки – України! Вихованці навчальних закладів вітали музичними композиціями всіх воїнів.
Кожного дня наші солдати залишаються у зоні ризику. І наша з вами головна мета подарувати їм як можна більше нашого піклування і підтримки.
Молюся за Тебе моя Україно, за кожного батька, за кожного сина
За кожную матір, за кожну дитину я Бога прошу – збережи Україну!
Тож давайте усі разом зігріємо серце воїна теплом своєї душі.