Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Відбувся фінал відкритого фестивалю – конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти»

Відкритий фестиваль – конкурс дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» започаткований відділом культури і туризму  Дергачівської райдержадміністрації та районним Будинком культури у 1996 році. Вже 19 років  фестиваль-конкурс проходить  за підтримки Дергачівської районної державної адміністрації та районної ради.  Проводиться  він з метою виявлення нових талановитих виконавців, підвищення художньої майстерності виконавців, залучення до вокального, хореографічного,  естрадного мистецтва обдарованих дітей та молоді,  сприяння їх подальшому професійному самовизначенню.
Відкритий  фестиваль – конкурс дитячої та юнацької творчості «Музи і діти», щорічно,  збирає дітей та підлітків віком від 4 до 18 років. Виконавці змагаються в двох номінаціях: вокал (соло, дует, тріо, ансамблі), хореографія (бальний, народний, естрадний танок). Рівень підготовки фестивалю – конкурсу, як і рівень підготовки майстерності учасників – зростає з кожним роком і становиться все більш популярним.
За участь у фіналі змагались більше тисячі дітей, перемога  конкурсантам давалась нелегко,  але до фіналу дійшли найкращі.
15 березня у м. Дергачі відбувся фінал XIX відкритого районного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти». До фіналу пройшло 319 учасників різного віку, що склало 56 номерів у номінаціях вокал і хореографія. Цього року у фестивалі-конкурсі взяли участь конкурсанти з різних куточків Харківської області: Нововодолазького, Балакліївського, Ізюмського, Харківського, Богодухівського Дергачівського та  м. Харків.
Усі хто пройшов до фіналу вже є переможцями. Бо сама велика перемога, то перемога над собою. І хто знає, може саме серед фіналістів та переможців XIX фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» є майбутня зірка української естради.
Поважне журі, що оцінювало конкурсні номери, складалося з майстрів своєї справи. З року в рік очолює конкурс «Музи і діти» Сорочук Я.Я., заслужений діяч мистецтв України,  головний диригент Харківського академічного театру музичної комедії. Членами журі є фахівці, як у галузі вокалу, так і хореографії: 
Кобзєв С.С., завідувач кафедри хорових дисциплін, викладач-методист вищої категорії Харківського училища культури; Ковалівська О.І., член правління Харківського відділення національного союзу хореографів України, викладач - методист хореографії Харківського училища культури, керівник ансамблю народного танцю «Закаблуки»; Кобзєва О.О., викладач-методист вищої категорії Харківського училища культури; Летуча О.О., балетмейстер – постановник, стипендіат премії «Вірського», керівник Зразкового аматорського колективу естрадно-спортивного танцю «Візаві»;Откидач В.М., доктор мистецтвознавства, професор  Харківської Державної академії культури; Попов Д.О., провідний методист з хореографічного жанру відділу з методичної роботи обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва; Стройнова Н.М., заступник директора  учбової,  організаційної, концертно-конкурсної діяльності та міжнародних зв'язків  Харківського музичного училища ім. Лятошинського; Слєпцова О.В., заслужена артистка України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри сольного співу Харківського Національного університету ім. Котляревського; Худаєва О.В., майстер спорту з художньої гімнастики, суддя Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, керівник театру танцю «Асорті».
По завершенні конкурсної програми усі фіналісти отримали дипломи.За умовами конкурсу місця поділялися за сумою набраних балів: І місце – 95-100 балів; ІІ місце – 88-94 бали; ІІІ місце – 80-84 бали.

Імена переможців цьогорічного фестивалю-конкурсу «Музи і діти»:
Вокал та хореографія:

Таранська Катерина І премія
Ансамбль  «Мармелад»  І премія                                                  
Пісарцова Поліна  І премія
Зразковий хореографічний колектив  мол. гр. «Капітошки»  І премія
Зразковий хореографічний колектив мол. гр. «Капітошки»  ІІ премія
Носік Єлизавета   ІІ премія
Хореографічній  колектив «Веселка»  ІІ премія
Театр танцю  «Слов'янське коло» ІІ премія
Хореографічний колектив  «Міленіум»   ІІ премія
Дубіна Софія    ІІІ премія
Зарубіна Маргарита   ІІІ премія
Вокальний Ансамбль «Камертон»  ІІІ премія
Мамєдова  Аріна  ІІІ премія
Овдієнко Дмитро  ІІІ премія

ІІІ КАТЕГОРІЯ
Вокал та хореографія:
Зразковий хореографічний колектив «Надія»  І премія
Бойко Аліна  І премія
Морозов Вадим ІІ премія
Мартиненко Каріна   ІІ премія
Хореографічний колектив «Чудеса в решете» ІІ премія
Положий Ольга   ІІ премія
Дует «Ластівка»   ІІ премія               



Подождите...