Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Правила поведінки під час зимових канікул!

Шановні мешканці нашого району!
З метою попередження нещасних випадків з дітьми під час зимових канікул щодо дорожнього травматизму, дотримання правил поведінки на льоду, катках, протипожежної безпеки біля ялинок, випадків травматизму побутового характеру Дергачівське районне управління ГУ ДСНС України у адміністрація закликають батьків та вчителів провести роз'яснювальну роботу серед дітей по недопущенню нещасних випадків під час Новорічних та Різдвяних свят.
Шановні батьки, пам'ятайте, що в жодному разі не можна залишати сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях. Не залишайте малих дітей без нагляду, розповідайте їм про небезпеку, яку може спричинити вогонь, побутові електроприлади тощо. Взимку діти залюбки катаються на ковзанах. Щоб уникнути травм, слід бути обачливими. З перших кроків на льоду треба виконувати визначені правила поведінки:
- падати потрібно правильно (на бік чи "рибкою"), під час падіння не триматися за людей;
- не сідати на лід, сніг відпочивати, тільки на лавках;
- не перебувати на ковзанці в мокрому одязі.
Часто місцем для катання на ковзанах та санях обирають кригу водоймища. але при цьому слід дотримуватись правил безпеки:
- ніколи не кататись одному, а тільки гуртом. Якщо хто-небудь провалиться у воду, буде кому надати допомогу;
- не кататись на тонкій кризі, особливо, якщо вона темного кольору.
Безпечною є крига товщиною від 7 до20 см. Маючи на увазі, що структура, міцність і товща льоду змінюються протягом зими і ранньої весни, дітям не рекомендується ходити на водойми – це небезпечно для життя. Лід стає міцним тільки після того, як встановляться безперервні морозні дні, але навіть при короткочасній відлизі він втрачає цю якість.
Під дією сонця лід стає пористим і слабким, не дивлячись на те, що він зберігає достатню товщу.
Що треба робити, якщо ви провалилися під лід! В першу чергу вам необхідно розставити руки по кромці льоду та кликати на допомогу, а також намагатися зберігати спокій, не борсатися у воді. Без різких рухів потрібно спробувати вибратися із води, повзучи грудьми та почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись із пролому, потрібно відкотитися, а потім повзти в той бік, звідкіля прийшли, де міцність льоду перевірена.
Не дивлячись на те, що сирість і холод штовхають бігти і зігрітися, треба бути обережним до самого берега. Ну, а там вже можна не зупинятись, поки не опинитесь в теплому приміщенні.
Якщо на ваших очах провалилася під лід людина, негайно гукніть їй, що поспішаєте на допомогу. Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму.
Необізнаність населення про загрозу для життя під час виходу на лід, відсутність знань заходів допомоги потерпілими, а інколи й особиста необачність призводять до трагічних наслідків.
Рухатися по зимовій дорозі потрібно також обережно! Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете послизнутися і впасти. Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно. Не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб Вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування, не спускайтеся на санках або на лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!
Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього малих дітей! Пам'ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.
Свято запам'ятається надовго, якщо воно пройде без трагічних пригод, а подбати про це повинні Ви самі!

 

Завідувач сектору цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації

 

                                                           М. Древаль

       Головний фахівець відділу заходів
       цивільного   захисту Дергачівського РУ ГУ
       ДСНС України  у Харківській області,
       старший лейтенант      служби цивільного
       захисту

                                                    А. Пономаренко

 


Подождите...