Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Творити добро – наше кредо

02 листопада в країні відзначався день представників професії, що завжди перебуває на окремому місці та має окремий статус. Професії, яка виділяється поміж інших не лише вимогами, спектром необхідних знань та навичок, але й вимагає великої самовіддачі, людяності та доброзичливості. День соціального робітника – свято, що змушує кожного зазирнути глибоко всередину своєї душі, передивитися ставлення до життя, пріоритети та цінності.
Перш за все, мусимо зазначити, що не людина обирає цю професію, а вона – людину, бо вимагає не лише величезної любові до життя, терпіння, милосердя, розуміння, але й потребує безліч професійних навичок.
Сучасний український письменник Євген Сверстюк вважає, що «байдужість до ближнього – це згасання душі».
Дійсно, задля творення добра людина має стати вище життєвих обставин – бути чуйною, уважною, щирою, милосердною. Все починається з активного зусилля комусь допомогти, розрадити, нічого не вимагаючи взамін.
І саме цим керуються в своїй повсякденній роботі працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дергачівської районної державної адміністрації, що відзначив своє 14-річчя.
Більшість колективу – це жінки. І це не просто жінки, а яскраві особистості, в яких професіоналізм поєднується з найкращими людськими якостями: чуйністю, добротою, щирістю, витримкою та взаємопорозумінням.
Керівник терцентру – Власенко Наталія Миколаївна. Працює вона на керівній посаді 3 роки. Наталія Миколаївна зарекомендувала себе не лише як людина щедрої душі, досвідчений та умілий керівник, а й талановитий організатор і провідник усього нового та передового. Милосердя, взаємопорозуміння, щирість, доброта, уміння вислухати та уміння розрадити всі ці риси керівника допомогають нам, працівникам терцентру в нашій повсякденній роботі. Завдяки їй, людині,яка відкрила свою душу для добра, колектив установи у складних економічних умовах обмеженого фінансування зумів створити комфортні умови для підопічних.
Відділення соціальної допомоги вдома - надає послуги 809 підопічним району, серед яких є інваліди ВВВ, учасники ВВВ, інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства, діти війни та одинокі люди похилого віку, які потребують догляду та допомоги.
У будь-яку погоду – спеку, дощ, сніг, мороз наші робітниці несуть стареньким продукти, медикаменти, допомагають по господарству. Це треба тільки бачити, з яким нетерпінням чекають соціальних робітниць старенькі, щоб просто поспілкуватися з живою людиною. Хто ще їх провідає, погомонить, якщо з рідні вже нікого не залишилося?
Є серед соціальних робітників і молодь, і ветерани праці, які люблять свою роботу й щиро радіють, коли бачать, якою вдячністю світяться обличчя тих, кому вони допомагають.
Для підвищення якості надання соціальних послуг, посилення їх адресності, наближення до потреб малозабезпечених громадян, які відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов потребують адресної чи натуральної допомоги, функціонує відділення адресної натуральної та грошової допомоги, яким надано пайків та гуманітарної допомоги, перукарських та комунально господарських послуг 1176  громадянам.
До послуг підопічних терцентру обладнано кімнату перукаря, де у зручний для них час підопічні мають можливість скористатися послугою.
Мобілізаційна бригада надає підопічним терцентру безкоштовні послуги: розпиловка, порубка та складування дров, обрізка дерев, допомога по домашньому господарству, оранка городів, підготовка городів до оранки, косіння трави на подвір'ях, ремонт житла, парканів, прибирання подвір'я, копання картоплі, розчистка снігу та інше.
Відділення соціально-побутової адаптації проводить комплекс соціально-побутових, психологічних, інформаційних, соціально-педагогічних, соціально-медичних та інших соціальних послуг, спрямованих на підтримку життєдіяльності і соціальної активності громадян похилого віку та інвалідів. На обліку 604 підопічних.
Відділення соціально-побутової адаптації очолює завідувач Погожих Анастасія Анатоліївна. Щоденне виконання обов'язків працівників відділення пов'язане з професіоналізмом, відповідальністю, талановитим та творчим підходом до роботи, а перед усім – покликанням, що вимагає чуйного серця та величезного бажання підтримати тих, хто цього так потребує.
Ми не  зупинимося на досягнутому, а будемо втілювати  нові ідеї, намагатися виконувати побажання підопічних, ми вміємо працювати і вміємо відпочивати і тому без привітання з нагоди професійного свята не залишився жоден працівник терцентру, кожен соціальний робітник почув слова вдячності за свою працю від директора тер центру Власенко Н.М. та адміністрації тер центру.
Святкові заходи відбулись на території Прудянської та Пересічанської селищних рад, де щирі привітання прозвучали від Прудянського селищного голови Кучеренко С.М., заступника Слатинського селищного голови Голубєва В.А., представника Козачо-Лопанької селищної ради Куриленко С.І., заступника Вільшанського селищного голови Галагурі В.М., секретаря Пересічанської селищної ради Стреляної Л.М. та Дергачівського  міського голови Лисицького О.В.
Велика подяка Об'єднанню промисловців та підприємців Дергачівського району-голова правління Генькін Яків Ізраілович-за необхідний спец.одяг соціальним робітникам для обслуговування одиноких людей похилого віку.


Сидоренко В.В. – завідувач відділення
соціальної-допомоги вдома


Подождите...