Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Про відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників
У всіх населених пунктах Дергачівського району 28 жовтня були проведені урочисті заходи з нагоди відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, зокрема святкові збори, покладання квітів до підніжжя обелісків, пам'ятників, меморіальних дошок, братських могил.
На території Дергачівського району з метою вшанування пам'яті полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини, продовження традицій шанобливого ставлення до ветеранів війни в закладах культури району підготовлені та проведені урочисті заходи та святкові збори, зустрічі посадових осіб місцевого самоврядування з ветеранами Великої Вітчизняної війни.
В бібліотеках району організовані та оформленні виставки творів мистецтва, плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів, історичної літератури. Також проведено ряд інформаційно-просвітницьких тематичних заходів, а саме: у Черкасько-Лозівській бібліотеці-філії пройшов тематичний вечір «Наше незабутнє минуле», а в Прудянській бібліотеці-філії проходила книжкова виставка під назвою «Слава визволителям України».
Відповідна робота була проведена також і в закладах культури клубного типу, а саме: у Вільшанському сільському Будинку культури був проведений тематичний вечір на тему «І ось настав довгожданий день». Пересічанський сільський Будинок культури провів святковий концерт «Присвятимо героям ми цей день!», Слатинський сільський клуб провів мітинг «Відлуння героїчних літ».
У загальноосвітніх навчальних закладах Дергачівського району протягом жовтня місяця 2014 року організовані та проведені тематичні заходи: тематичні години спілкування, уроки пам'яті, уроки мужності, виховні години, виставки книг в шкільних бібліотеках, конкурси малюнків:
- тематичні уроки з історії України - "Виховання в учнів поваги до історичного минулого держави", "Формування активної громадянської позиції щодо недопущення війни як засобу розв'язання конфліктів між державами";
- уроки мужності на теми: "Пам'ять серця", " Це потрібно не мертвим – це потрібно живим";
- святкові концерти присвячені 70-ій річниці визволення України від фашистських загарбників: "На хвилях пам'яті".
Крім цього, у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району проведені зустрічі з ветеранами, інвалідами Великої Вітчизняної війни та вдовами загиблих, класні години, конкурси малюнків та плакатів до Дня визволення, організовані виставки періодичних видань, книг, брошур, присвячених темі Великої Вітчизняної війни, також організовано перегляд документальних та художніх фільмів на військову тематику.