Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Представник духовенства Дергачівщини закликав місцевих жителів допомагати правоохоронцям захищати мир та спокій на вулицях рідного краю

Днями заступник начальника Дергачівського РВ - начальник МГБ підполковник міліції Василь Чупахін та заступник начальника РВ підполковник міліції Віталій Ганчев провели робочу зустріч з настоятелем дергачівського храму Різдва Присвятої Богородиці, протоієреєм, отцем Василем. Під час зустрічі було обговорено актуальні питання щодо взаємодії міліції з населенням, підтримання правопорядку в районі.

На зустріч було запрошено і представника районної газети «Вісті Дергачівщини», щоб настоятель Дергачівського православного храму зміг за допомогою ЗМІ звернутися до населення з промовою. В першу чергу отець Василь нагадав людям головні Божі заповіді, яких повинен дотримуватись кожен християнин. Особливу увагу він звернув на те, що в період Великого Пасхального посту громадяни прагнуть до духовного очищення, миру та спокою. Усі мешканці району, незалежно від статі, віку, професії мають єдині цінності та прагнення бути щасливими, хочуть щоб діти зростали у злагоді і радості. Для мирного існування, розвитку нашого суспільства, щасливого майбутнього потрібно, щоб люди об'єднувались усі разом, особливо коли в країні складається складна суспільно – політична ситуація и існує загроза мирному життю.

«Хочу звернутися до жителів нашого рідного краю з проханням не бути байдужими до людських та загально - громадських проблем. Сьогодні, як ніколи людям потрібно замислитися над своїми діяннями, прагнути зберегти те, що у кожного є в душі та в оселі. Це злагода, спокій, порядок, родинні цінності. На рідній землі не повинно з'явитися сварок, суперечок, злочинів, війни - говорить отець Василь. Споконвіку мир та злагоду захищають чоловіки. Саме захисниками суспільних та людських інтересів є правоохоронці, які будуть завжди діяти в інтересах свого населення. Зараз нашій міліції вкрай необхідна допомога мешканців району, щоб підтримувати належний правопорядок, боротися зі злочинністю, протидіяти провокаціям з боку порушників закону. Було б добре, коли чоловіки виявили бажання співпрацювати з правоохоронцями, а саме чергували у вечірній час на вулицях разом з дільничними інспекторами, яких не так багато у штаті Дергачівського райвідділу міліції і кожному з них доводиться обслуговувати велику територію, а це повірте не легка робота. Якщо правопорушники будуть бачити, що за порядком постійно слідкують не тільки міліціонери, а й самі жителі району, то злочинів буде менше і не треба буде турбуватися за життя наших дітей та стареньких батьків. Збережімо благополуччя людей і мир у нашому рідному краї! Спаси та захисти Господь Вас усіх!»


Подождите...