Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА ЗАКЛИКАЄ ВСІ ПОЛІТИЧНІ СИЛИ КРАЇНИ, ГРОМАДСЬКІ РУХИ Й ОРГАНІЗАЦІЇ ДО ПОЛІТИЧНОГО ДІАЛОГУ, ЩОБ ЗУПИНИТИ СПОВЗАННЯ ДЕРЖАВИ У ПРІРВУ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ
Підкреслюючи свою стурбованість політичною ситуацією в державі, депутати Харківської обласної ради продовжили сьогодні роботу XXVII сесії. Під час пленарного засідання було ухвалено Заяву Харківської обласної ради.
ЗАЯВА
Харківської обласної ради
“Не дамо знищити Україну!”
Кожен з нас мріє жити у заможній державі, впевнено дивитися у майбутнє, обирати собі владу і знати, що твої добробут, права і свободи надійно захищені законом.
Представляючи регіон, виборці якого неодноразово підтримували курс Президента України Віктора Януковича і на останніх виборах до Верховної Ради України знов підтвердили незмінність своїх політичних уподобань, Харківська обласна рада вважає своїм обов'язком засудити усі спроби насильницького повалення конституційної влади, легітимність якої визнана світовою спільнотою.
Безвідповідальні спроби опозиційних політиків використати заявлені як мирні громадянські акції для досягнення вузьких політичних цілей, спотворили їх і перетворили у сплеск насилля і беззаконня. Головна площа країни і вулиці Києва перетворилися на поле битви. Але саме в таких умовах вільно почувають себе маргінальні радикальні угруповання, чим вони і не забарилися скористатися 19 січня.
Лідери опозиції, які кожного дня підбурювали людей на київському майдані Незалежності, врешті-решт втратили контроль над ситуацією, коли, так звана, мирна акція обернулася насиллям і кров'ю. Чудово усвідомлюючи, до чого призвели їх зухвалі та необачні дії, перед розбурханим агресивним натовпом, вони цинічно намагаються уникнути відповідальності, огульно звинувачуючи владу, всюдисущих провокаторів, а невдовзі перейдуть до взаємних закидів.
Перебіг подій доводить, що чинна українська влада залишається в країні єдиною силою, яка здатна взяти на себе відповідальність, щоб забезпечити гідне майбутнє України, попередити розкол нації і очолити вихід держави з глибокої політичної кризи, в яку її зіштовхують політичні амбіції опозиційних авантюристів від політики та вуличних екстремістів, чий час збіг ще у минулому столітті.
Харківська обласна рада висловлює свою підтримку Президенту України Віктору Януковичу і рішуче закликає всі політичні сили країни, громадські рухи й організації до політичного діалогу, щоб зупинити сповзання держави у прірву громадянської війни, в якій переможців не буває. Ніколи не пізно сісти за стіл переговорів, щоб знайти порозуміння. Всі ми несемо відповідальність перед майбутніми поколіннями і повинні зебезпечити неухильне дотримання Конституції і законів України заради майбутнього Соборної Української Держави.
Матеріал представлений за посиланням на офіційний сайт Харківської обласної ради:
http://www.oblrada.kharkov.ua/