Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Професійний розвиток – важлива складова формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»

В умовах проведення комплексної модернізації державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, яка закладає підвалини прозорості, ефективності та конкурентоспроможності владних інституцій, важко переоцінити значення людського потенціалу, ролі професіоналізму і компетентності, спроможності результативно працювати в умовах змін зовнішнього і внутрішнього середовищ.

Питання підвищення ефективності функціонування системи підбору кадрів та створення необхідних умов для їх розвитку є актуальними для всіх країн світу. Особливі вимоги висуваються до підбору та підготовки керівників вищого корпусу, адже ефективне державне управління, яке сьогодні зорієнтоване на надання якісних послуг громадянам, неможливе без розвитку лідерських навичок керівних кадрів державної служби та посадових осіб місцевого самоврядування, оскільки саме вони повинні забезпечити ефективну діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Комплекс заходів з формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» передбачає обов'язковість професійного розвитку його членів з метою підвищення рівня професійної компетентності, удосконалення професійних, особистих якостей та потенційних можливостей кожного учасника для подальшого планування кар'єри.

Навчання спрямоване на засвоєння знань про особливості модернізації державного управління та шляхи реалізації системних реформ в Україні, а також вироблення умінь та навичок, які складають основу професійної компетентності керівників-лідерів та є необхідними для забезпечення реалізації єдиної держаної політики в державному органі або його апараті.

Реалізація цих завдань у 2013 році здійснюється відповідно до Переліку заходів, затвердженого наказом Нацдержслужби України від 14 січня 2013 року № 5, який включає 2 навчальні сесії, навчання в дистанційному режимі, самостійну роботу, літню тренінгову школу, стажування в органах влади та за кордоном, участь у конференціях, круглих столах, семінарах тощо. Заходи з навчання проводяться Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами відповідно до Комплексної програми професійного розвитку осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

Станом на 25 листопада 2013 року здійснено такі заходи:

Перша навчальна сесія (11-15 березня, НАДУ, м. Київ) присвячена темі сучасної кадрової політики в державному управлінні. В рамках сесії відбулися тематичні зустрічі з високопосадовцями, фахівцями провідних наукових установ. Тематика занять включала питання щодо модернізації економіки в умовах європейської інтеграції, професійної компетентності державних службовців, нових інструментів впровадження державної регіональної політики, інновацій у фінансовій практиці, впровадження дієвих механізмів контролю за додержанням трудового законодавства, інновацій у розвитку ядерно-енергетичного комплексу України, охорони навколишнього природного середовища, реформування житлово-комунального господарства тощо. Було проведено два круглих столи на теми «Україна: нові виміри соборності в умовах європейської інтеграції та глобалізації» та «Реалізація національної антикорупційної стратегії та її інституційне забезпечення».

Самостійна робота (18-29 березня та 7-31 травня) з вивчення модуля «Політична та адміністративно-управлінська еліта в контексті сучасної модернізації Української держави». Контроль за виконанням Програми самоосвіти здійснюється у 2 етапи - шляхом тестування у дистанційному режимі (вересень), та у формі обговорення під час навчальної сесії (листопад).

Навчання у дистанційному режимі (1-30 квітня та 1-31 жовтня) з вивчення курсу «Стратегічне управління», який включав 4 тематичні розділи:

I – Управління змінами та стратегії.

II – Стратегічний підхід до управління. Технологія стратегічного управління.

ІІІ – Стратегічний вибір.

ІV – Стратегічне управління на центральному і місцевому рівнях.

За результатами вивчення курсу учасники оволоділи навичками стратегічної діяльності. З метою оцінювання рівня засвоєння курсу здійснено проміжний та підсумковий контроль (виконання 3 практичних завдань, підсумкове тестування). Середній бал визначено за результатами вивчення програми дистанційного навчання у повному обсязі.

Літня тренінгова школа «Лідерство в управлінській діяльності» 
(10-14 червня, ОРІДУ, м. Одеса), програма якої включала 5 модулів:

I – Адміністративне та політичне лідерство.

II – Лідер як організатор командної роботи колективу однодумців.

III – Лідер як провідник реформ.

IV – Керівник-лідер як суб'єкт комунікативної діяльності.

V – Самоменеджмент керівника-лідера.

Рівень оволодіння учасниками системою знань і умінь, які складають основу професійної компетентності керівників-лідерів та забезпечують здатність до креативного мислення, прийняття ефективних рішень у нестандартних ситуаціях, організації ефективної командної роботи та застосування інноваційних підходів у роботі, здійснення самоменеджменту та розвитку лідерського потенціалу, було визначено шляхом тестування в дистанційному режимі (вересень).

Стажування за кордоном 29 учасників Президентського кадрового резерву:

2 особи – у Федеративній Республіці Німеччина, вивчення міжнародного досвіду щодо розвитку світового ринку органічної продукції, м. Нюрнберг, та щодо організації підготовки докторів філософії державного управління і державної політики в Німецькому університеті адміністративних наук, 
м. Шпайер;

9 осіб – у Естонській Республіці, м. Таллінн, вивчення питань набору та відбору персоналу у сфері державної служби для державних службовців;

8 осіб – у Польській Республіці, м. Натолін, з вивчення міжнародного досвіду щодо внутрішньої політики Європейського Союзу у сфері торгівлі, енергетики, сільського господарства та охорони навколишнього середовища;

6 осіб – у Польській Республіці, м. Варшава, з вивчення досвіду країн ЄС у сфері державної служби;

1 особа – у Республіці Сінгапур, з вивчення антикорупційної політики Сінгапуру та у Польській Республіці, м. Натолін;

4 особи – у Королівстві Бельгія, м. Брюгге, з вивчення науково-дослідних розробок та інновацій на державній службі та особливостей процесу адаптації законодавства країн Європейської політики сусідства до стандартів Європейського Союзу.

Технічні завдання були виконані у повному обсязі.

Стажування в державних органах влади осіб, зарахованих у 2012 році до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» (4 - 8 листопада, м. Київ)

Стажування відбулось на базі 22 державних органів, серед яких - Адміністрація Президента України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Міністерство промислової політики України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, Національне агентство України з питань державної служби та інші.

25-29 листопада у Національній академії державного управління при Президентові України (м. Київ) проходить друга навчальна сесія, присвячена темі сучасної кадрової політики в державному управлінні. В рамках сесії відбудуться тематичні зустрічі з високопосадовцями, фахівцями провідних наукових установ, практичні заняття, тестування. Також заплановано проведення круглого столу на тему «Мотиваційно-ціннісна складова підготовки Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» та виїзного заняття у Верховній Раді України. Під час сесії для учасників Президентського кадрового резерву буде проведено низку практичних занять та тестування. Підсумкову співбесіду будуть проводити працівники Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України, науково-педагогічні працівники НАДУ при Президентові України.

 


Подождите...