Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Сьома щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови
7 – 8 листопада 2013 року у Національному агентстві України зпитань державної служби проходила Сьома щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови. Конференція відбувалася за підтримки Робочої групи «Реформування державного управління» тематичної платформи № 1 «Демократія, належне врядування та стабільність» в рамках ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».
Конференцію відкрили перший заступник Голови Нацдержслужби України
Юлія КОВАЛЕВСЬКА, перший віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Костянтин ВАЩЕНКО, директор Департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України Всеволод ЧЕНЦОВ, керівник першого відділу програм допомоги «Належне врядування та демократизація» Представництва Європейського Союзу в Україні Александру АЛБУ, керівник сектору координації Twinning–TAIEX-SIGMA Генерального директорату з питань розвитку та співпраці Європейської комісії Крістоф ІНГЕЛС, завідуючий відділом з питань підтримки інтеграції в ЄС департаменту з питань асоціації та інтеграції в ЄС Секретаріату Кабінету Міністрів України Тимур ТАШТАНОВ.
Проведення конференції об'єднує представників країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна) та дає можливість поділитися досвідом та кращими практиками проведення інституційних реформ та модернізації державної служби в умовах європейської інтеграції.
«Наші з вами традиційні зустрічі дають виняткову можливість обговорити стан впровадження європейської допомоги та поділитися досвідом щодо реформування системи державної служби у державах нашого регіону – країнах ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство», – зазначила у своєму виступі Юлія Ковалевська.
Також Перший заступник Голови Нацдержслужби України висловила сподівання, що цьогорічна конференція стане новим імпульсом у впровадженні інструментів інституційної розбудови через пропагування кращих практик.
Протягом першого дня конференції учасники ознайомилися із новими процедурами Європейської Комісії щодо використання інструментів інституційної розбудови, поділилися досвідом щодо впровадження інструментів Twinning і TAIEX, програм CIB та SIGMA, обговорили кращі практики проведення реформ у сфері державної служби в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» та ознайомилися з досвідом країн-членів ЄС у цій сфері.
У ході другого дня щорічної конференції було презентовано кращі практики реалізації проектів Twinning в Україні, а також обговорено питання щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців у сфері європейської інтеграції.
У цьогорічній конференції взяли участь міжнародні партнери: представники Європейської Комісії; Надзвичайні і повноважні посли Бельгії та Фінляндії в Україні; експерти програми Sigma; посадовці Представництв ЄС в країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство» та країн-членів ЄС; представники країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», у тому числі Голова Ради державної служби Республіки Вірменія, координатори програм СІВ та інструментів Twinning і ТАІЕХ; постійні радники проектів Twinning, представники з ОБСЄ, НАТО, Ради Європи, ADETEF, ОЧЕС, представники центральних та місцевих органів державної влади України, іноземні експерти, науковці та громадськість.
Важливим здобутком щорічних конференцій є розвиток співпраці між країнами ініціативи ЄС «Східне партнерство» та зміцнення мережі державних службовців з метою обміну новими знаннями та досвідом проведення реформи державної служби та інституційної розбудови, покращення співпраці між державними органами, які виступають бенефіціарами проектів Twinning, та їх партнерами з країн-членів Європейського Союзу.
За результатами роботи пленарних сесій учасники конференції надали пропозиції щодо продовження комплексного посилення інституційної спроможності державних органів влади країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» за допомогою інструментів Twinning і TAIEX та шляхом ефективного впровадження програм CIB і SIGMA та ухвалили відповідну резолюцію.
Довідково: Щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови проводиться на постійній основі з 2007 року.Конференція проводиться Національним агентством України з питань державної служби у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні та об'єднує представників країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова).