Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Віталій Ганчев: "Профілактика дитячої злочинності - завдання номер один"

За інформацією заступника начальника районного управління міліції  Віталія Ганчева, яку він озвучив під час спільного засідання колегії райдержадміністрації з Радою протидії злочинності та корупції при райдержадміністрації, у Дергачівському районі мешкає близько 15 тисяч дітей. На обліку служби у справах дітей райдержадміністрації станом на 1 листопада 2013 року перебуває 278 дітей, в тому числі 68 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, 210 дітей з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ведеться робота щодо своєчасного виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, взяття їх на облік і систематична перевірка умов їх проживання та виховання, надання таким дітям адресної допомоги.

З початку року зареєстровано 24 злочини. "Головною причиною здійснення дітьми протиправних дій є не тільки вплив вулиці, але й безконтрольність та безвідповідальність з боку батьків", - вважають правоохоронці. Службою у справах дітей райдержадміністрації до прокуратури району  направлено 4 клопотання про доцільність позбавлення батьківських прав громадян, які ухиляються від виконання батьківських обов'язків. До суду передано 15 позовних заяв про позбавлення батьківських прав.

Відділом освіти райдержадміністрації приділяється велика увага вихованню правосвідомості в учнів. Розроблено Комплексні заходи щодо виконання Національної Програми правової освіти та виховання, профілактики злочинності в навчальних закладах району, затверджено шкільні заходи з  їх реалізації.

Спеціалістами Дергачівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді забезпечено ведення та постійне оновлення Місцевого банку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Станом на 1 листопада 2013 року у Місцевому банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах перебуває 221 сім'я, в яких проживає 381 дитина. Членам даних сімей було надано 10218 індивідуальних консультацій з різних питань з метою вирішення проблем сімей, які призвели до виникнення складних життєвих обставин.

З метою формування у молоді здорового способу життя в рамках діяльності СФ «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» було проведено 39 групових заходів (бесіди, відеолекторії, інтерактивні ігри), якими охоплено 808 чол. з числа неповнолітніх та молоді, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, учнівської молоді. 

З метою профілактики дитячої злочинності члени колегії райдержадміністрації та Ради протидії злочинності та коррупції  вирішили рекомендувати районному відділу освіти вжити заходів щодо забезпечення більш ефективного, змістовного дозвілля та зайнятості учнівської молоді в позаурочний час шляхом створення умов для здобуття позашкільної освіти, розвитку мережі гуртків, спортивних секцій у загальноосвітніх навчальних закладах району. Продовжити в навчальних закладах району роботу гуртків «Юний друг прикордонників», «Юний помічник дільничних інспекторів міліції» в рамках військово-патріотичного виховання молоді. Управлінню праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, спільно з Дергачівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Дергачівським районним центром зайнятості вжити заходів щодо працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі, сприяння їх адаптації та надання допомоги в розв'язанні соціально-побутових проблем.

 Подождите...