Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Україна постійно працює над створенням сприятливих умов для бізнесу та інвестицій - Глава держави

Україна постійно проводить роботу щодо створення привабливого бізнес-клімату, наголошує Президент Віктор Янукович. Виступаючи на українсько-чеському бізнес-форумі, Глава держави зазначив, що цьому сприяє, зокрема, діяльність Ради інвесторів при Президенті України, а також застосування закону про державно-приватне партнерство.

«Ми працюємо разом із відомими консалтинговими компаніями світового рівня, залучаємо до цієї роботи інвесторів», - сказав Віктор Янукович.

У цьому контексті Глава держави закликав українських та чеських інвесторів до активної співпраці. «Я переконаний у тому, що ми будемо створювати всі умови і вітати таку співпрацю», - підкреслив він.

Президент навів кілька прикладів успішного співробітництва з чеськими партнерами. Зокрема, за його словами, активно працює на українському ринку чеське підприємство «Квазар Плюс». Крім того, французько-чеська компанія «Сежелек» спільно з українською корпорацією «Богдан» починає випуск тролейбусів для ринку ЄС. Глава держави нагадав, що ця компанія у співпраці з Львівським автобусним заводом виготовила тролейбуси для Києва, Дніпропетровська і Донецька в рамках підготовки до Євро-2012.

Ще одним успішним прикладом українсько-чеської співпраці Віктор Янукович назвав спільне з компанією «Шкода транспортейшен» виробництво в Україні двосистемних шестиосних електровозів з використанням комплектуючих українського виробництва у рамках реалізації програми відновлення вітчизняного локомотивного парку.

За словами Глави держави, в рамках впровадження економічних реформ в Україні ведеться робота з удосконалення дозвільних документів, спрощення започаткування бізнесу, упорядковуються взаємини між контролюючими органами і суб'єктами підприємництва.

«З боку держави треба створювати умови. Україна кілька років займається реформами, системно займається, практично з 2010 року. І ті закони, які ми прийняли останнім часом, вони спрямовані на поліпшення інвестиційного, бізнес-клімату в нашій державі», - сказав Віктор Янукович. Він зазначив, що в рамках реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки вже здійснено низку важливих кроків у цьому напрямі.

Президент нагадав, що з 1 червня 2012 року набув чинності новий Митний кодекс, розроблений відповідно до світових стандартів.

Крім того, за словами Віктора Януковича, значна увага приділяється боротьбі з корупцією та корпоративним рейдерством. Зокрема, ведеться робота над удосконаленням антикорупційного законодавства з метою усунення низки прогалин та підвищення ефективності боротьби з корупцією.

«Ми працюємо спільно з міжнародними експертами, ми відновили роботу Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів і протидії незаконному поглинанню і захопленню підприємств, яка спрямовує свою діяльність на розробку та імплементацію ефективних механізмів боротьби з рейдерством. Ця проблема існує, але ми не сидимо склавши руки», - сказав Глава держави.

Президент також підкреслив, що позитивні зміни, які відбуваються в економічній та законодавчій сферах, відображаються й на міжнародних рейтингах нашої держави. Так, за його словами, в останньому рейтингу конкурентоспроможності швейцарського Інституту розвитку менеджменту Україна піднялася з 56-го на 49-е місце.


Подождите...